Notice: A session had already been started - ignoring session_start() in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 4
 یک نشست خبری و حواشی آن! - پایگاه تحلیلی خبری اکسیرنو
پس از گذشت یک سال بار دیگر «قربانعلی سعادت» به میان خبرنگاران آمد تا پاسخگوی سوالات آنها باشد. از همان ابتدا و از روی چهره خبرنگاران حاضر می شد تشخیص داد که برخلاف جلسات گذشته دیگر خبری از سئوالات کم اهمیت و ناشیانه نخواهد بود.

به گزارش اکسیر نو، با دقایقی تاخیز سعادت با همراهی مدیرکل روابط عمومی خود در سالن حاضر شد و صحبت های ابتدایی خود را آغاز کرد.

مقام عالی دولت با بیان اقدامات خود در استان آغاز کرد و به بیان اهدافی که در آینده پیگیری خواهد کرد، رسید. صحبتهایی که زیاد طول نداد و نوبت رابه خبرنگاران داد.

دلیل اش برایم مبهم است اما می آید!

اولین سوال از یک خبرنگار خانم بود که سفر دکتر روحانی و علل لغو چند باره آن را نشانه رفته بود. جواب استاندار اما مبهم بود. سعادت گفت: برای خودمان هم دلیل این امر به طور کامل مشخص نیست. کلیه اقدامات لازم از سوی استان انجام یافته و تحویل مسئولان پیش سفر شده است.
امبدوارم راه آهن به عمرم قد دهد

دومین سئوال کلیشه ای بود اما پاسخ مقام عالی دولت کلیشه ای نداشت. راه آهن مراغه – ارومیه و حرکت لاک پشتی آن از سعادت پرسیده شد که وی گفت: این راه آهن هم مثل دیگر پیر شده است و انشاءالله ما از دنیا نرفته به ارومیه برسد. این سخنان خنده خود استاندار و خبرنگاران را در پی داشت.

IMG_9907

مدیحه سرا نیستم

در ادامه سعادت با بیان این که مشکلات استان را می داند، گفت: ما گل و بلبل گو و مدیحه سرا نیستیم و مشکلات را به مقامات بالاتر گزارش می دهیم. اکنون نیز شرایط را برای توسعه استان آماده کرده ایم. تحریم ها باعث شد نتوانیم درآمدهای ارزی حاصل از فروش نفت را به کشور باز گردانیم.

IMG_9828

آوار برداری از عملکرد گذشتگان

مقام عالی دولت در آذربایجان غربی، دوران ۸ ساله زمامداری احمدی نژاد را به جنگ تحمیلی تشبیه کرد و افزود: یکی از شاخص ترین کارهای ما آواربرداری بود. در دوران بمباران نیز اولین اقدام در آوردن مجروحین از زیر آوار بود. فضا را برای کار و تلاش افرادی که می توانند در این حوزه کار کنند را آماده کرده ایم. از حضور استانداران سابق در انتخابات نیز استقبال می کنیم. به سخنرانی هایی که در مساجد انجام می دهند نیز حساسیت تبلیغات پیش از موعد انتخابات نشان ندهید. مردم عملکردها را دیده اند. می خواهند حضور مردم حداکثری باشد. در نبود احزاب باید کاندیداها اینگونه خود را به مردم معرفی کنند.

IMG_9829

گریه کردم؛ باید حمایت شان کنیم

بحث قاچاق کالا از مرزهای آذربایجان غربی شاید یکی از چالش های سخت برای سعادت باشد. امری که مورد سوال یکی از خبرنگاران قرار گرفت. استاندار اما با ذکر یک خاطره گفت: عکس هایی از افرادی که کار «کول بری» را در مرزها انجام می دهند به دست من رسید، پیرمردهایی بودند که ۸۰ کیلو بار را بر پشت داشتند و جا به جا می کردند. گریه ام گرفت.

وی ادامه داد: بسیاری از مرزنشینان قاچاق های مرزی را حرام نمی دانند و به آن به چشم یک کسب نگاه می کنند اما قانون به ما می گوید که باید مرزها را بست. ما در مقابل این مردم وظیفه داریم که حمایت شان کنیم.

IMG_9820

اصلاح طلبیم نه انحصار طلب!

خبرنگار بعدی ۳ سوال پرسید. سوالاتی که مضامین آن حواشی ای بود که مدت ها سعادت را در راس اخبار نگه می داشت. از بحث دادن مجوز صادرات خشکبار میوه به نوردیده ها؛ ستاد انتخاباتی کردن استانداری و حواشی ای که مدیرکل سابق حوزه استانداری ایجاد کرده است.

سعادت گلویی صاف کرد و به نظر می رسید که می خواهد یک بار برای همیشه به این حاشیه ها پاسخ دهد. وی گفت: ما اصلاح طلب هستیم اما در دولت تدبیر و امید مشغول به خدمت. دوستانی که به ما مارک می زنند هم اصلاح طلب اند اما اصلاح طلب انحصار طلب! ما در استانداری به عنوان یک اصلاح طلب عمل نمی کنیم؛ ما نماینده دولت تدبیر و امید هستیم. جریان های تندرو را نمی توان به کارگیری کرد. ما مقابل تندورها ایستادیم و مدیرانی که می خواستند از کاندیدایی حمایت کنند را برکنار کردیم اما عده ای به ما تهمت زدند که اینها استانداری را به ستاد انتخاباتی گروه پایداری تبدیل کرده اند؛ اینها … .

وی درباره دادن مجوز به نوردیده ها نیز گفت: چنین امری اتفاق نیفتاده است.

IMG_9839

پایان خدمت نداشت؛ مدرک تحصیلی نیز

سعادت درباره صحبت هایی که از سوی مدیرکل سابق حوزه استانداری علیه دولت و شخص استاندار صورت می گیرد، گفت: این آقا را من نمی شناختم. دوستانی معرفی اش کردند. مدتی بعد از وی خواستیم کارت پایان خدمت و مدرک تحصیلی اش را بیاورد اما نداشت و نیاورد. ما هم نتوانستیم استخدام شان کنیم! اگر خلاف قانون عمل می کردیم باید چندسالی زندانی می شدیم. حالا هم علیه ما صحبت میذکند. یک زمانی در کنار من می نشست و عکس می گرفت. گفتم می خواهی با این عکس ها چکار کنی؟ گفت می خواهم از فلان شهر کاندید شوم. گفتم اول باید کارت پایان خدمت و مدرک تان را جور کنید!

IMG_9841

از بهادری ناراحتم!

مقام عالی استان از کنار موضوع هادی بهادری و نحوه نامزدی وی برای انتخابات نیز به سادگی گذر نکرد. سعادت در این باره این گونه توضیح می دهد: آقای بهادری را نیز شخصا نمی شناختم. معرفی کردند و آدم باسواد و توانمندی دیدم شان. مدتی بعد زمزمه هایی مبنی بر شرکت وی در انتخابات را شنیدم. صدایش کردم و پرسیدم. مبهم پاسخ داد. گفتم من نوجوان نیستم، موهایم را در این راه سفید کرده ام. رفت و بعد از یکی دو ماه آمد و گفت که نمی خواهم در انتخابات شرکت کنم. اما چند ماه با واسطه پیام دادند و استعفا کردند. چند ماه پیش آمد و از من پرسید که ناراحتی؟ گفتم بله. ناراحتم!

IMG_9901

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

Notice: Undefined variable: post_id in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 104

Notice: WP_Query از نگارش 3.1 از رده خارج شده! تاریخ مصرف "caller_get_posts" گذشته است. به‌جای آن از "ignore_sticky_posts" استفاده کنید. in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3624

Strict Standards: Declaration of zipGun_walker_comment::start_el() should be compatible with Walker_Comment::start_el(&$output, $comment, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/lib/comment_walker.php on line 0

Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/1045): Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES) in /home/exireno1/public_html/old/comments_like_dislike/core/comments_like_dislike_core.php on line 67
Failed to connect to MySQL: (1045) Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES)
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3398