Notice: A session had already been started - ignoring session_start() in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 4
 یک آکادمی با هدف استعدادیابی و توانمند کردن تیم های پایه/ تصمیم دارم پنج سال دیگر والیبال بازی کنم - پایگاه تحلیلی خبری اکسیرنو
لیبروی تیم والیبال شهرداری ارومیه:
هدف من از تشکیل این آکادمی کمک به والیبال ارومیه در قسمت پایه و آموزش تخصصی والیبال به استعدادهایی است که می توانند پشتوانه خوبی برای تیم های لیگ برتری باشند.

به گزارش اکسیر نو، عبدالرضا علیزاده لیبروی سابق تیم ملی والیبال که امسال بنا به دلایلی در لیست لوزانو حضور نداشت یکی از محبوب ترین بازیکنان ارومیه محسوب می شود. علیزاده که علیرغم مصدومیت هایی که طی فصل گریبانگیر وی شد غیرتمندانه بازی کرد والحق و الانصاف عملکرد خوبی نیز داشت از تیم ملی کنار گذاشته شد تمرینات خود را برای حضور قدرتمند در فصل بعد آغاز کرده است و البته نیم نگاهی نیز به مربیگری در سطح پایه دارد. وی که امسال پس از عدم حضور در تیم ملی یک آکادمی تخصصی والیبال در ارومیه راه اندازی کرده است در نظر دارد برای ارتقا و اعتلای کیفیت والیبال پایه در ارومیه تلاش کند. آکادمی شقایق  که مجهز به سالن تمرین و بدنسازی و مجموعه استخر و سونا و جکوزی است و در بخش بانوان و آقایان فعالیت می کند از فروردین ماه امسال شروع به کار کرده و به صورت تخصصی آموزش والیبال را دنبال می کند و حتی برذای اولین بار در آذربایجان غربی بدنسازی مرتبط با آن را به نونهالان و نوجوانانی علاقمند آموزش می دهد و در تلاش است بتواند پشتوانه خوبی برای والیبال پایتخت والیبال ایران در سالهای آینده فراهم کند. حضور مربیان جوان اما با تجربه نوید یک والیبال پویا در ارومیه ای را می دهد که هرچند همگان آن را مهد والیبال می دانند اما سالهاست به جز میلاد عبادی پور استعداد برتری را به تیم ملی معرفی کند و این خلا برای شهری که هواداران بی شمارش فقط قهرمانی می خواهند بسیار بزرگ است .

  • هدف از تشکیل این اکادمی در زمانی که هنوز والیبال بازی می کنید چه بود؟

هدف من کمک به والیبال ارومیه است در واقع استعدادابی و تقویت تیم های پایه برای ساختن بازیکنانی که بتوانند پشتوانه خوبی برای تیم های لیگ برتر ارومیه باشند دلیل اصلی من از تشکیل این آکادمی تخصصی بود هرچند که در ارومیه کلاس های والیبال زیادی وجود دارد و همگی نیز به خوبی آموزش می دهند اما با توجه به حضور چندین ساله در تیم ملی و کار در کنار بهترین مربیان جهان این تصور را کردم که می توانم برای والیبال پایه این شهر مثمر ثمر واقع شوم و اندوخته هایم را در اختیار والیبال آموزان قرار دهم.

  • چه اقداماتی در این مجموعه به والیبال آموزان ارائه می شود؟

هدف در این مجموعه فقط آموختن والیبال نیست بلکه افزایش توان بدنی و فردی بازیکنان از مواردی است که در این آکادمی دنبال می شود علاوه بر این قبل از شروع آموزش والیبال یک مرحله پیکر سنجی انجام می پذیرد و برنامه بدنسازی و تغذیه توسط متخصصین ارائه می گردد  و تمرینات به روز دنیا با بهترین سخت افزار های موجود که توسط مربیان جوان اما باتجربه این مجموعه در اختیار بازیکنان قرار می گیرد البته آنالیز بازی فردی والیبال آموزان از دیگر برنامه هایی است که توسط آنالیزور لیگ برتری این مجموعه انجام می شود .

  • سالهاست که ارومیه در بازیکن سازی مشکل دارد، این مجموعه چگونه می تواند پشتوانه سازی کند؟

مطمئنا در یک سال نمی شود کار شاقی انجام داد اما اگر شرایط به همین منوال ادامه پیدا کند و ورزش و جوانان نیز به همین شکل همکاری نماید  قطعا در سه سال آینده می توانیم بازیکنانی در سطح تیم ملی نوجوانان به والیبال کشور معرفی کنیم که بتوانند در سطح اول والیبال ایران هنرنمایی کنند . در ارومیه استعدادهای زیادی وجودی دارد که اگر به درستی پرورش یابد می توانند حتی در والیبال کشور تاثیرگذار باشند هرچند در این سالها طی کلاس های بسیاری که برگزار شده و شاید آمار آن به بیش از ۳۰ هزار نفر برسد فقط میلاد عبادی پور به تیم ملی معرفی شده که این خروجی بسیار کمی است.

  • چه مربیانی در این آکادمی حضور دارند؟

در بخش اقایان سیامک عظیمی، تورج میکائیل زاده از مربیان لیگ برتری و حمید انوری که از مربیان خوب پایه است حضور دارند و در بخش بانوان نسرین علیزاده که سابقه حضور در تیم لیگ برتر را دارد در حال آموزش والیبال آموزان هستند که البته به زودی مربیان جدیدی نیز به این مجموعه اضافه خواهند شد و همچنین امین علی اکبری آنالیزور تیم لیگ برتری شهرداری تبریز به عنوان آنالیزور در این مجموعه فعالیت می کند.

  • و نظر شما در مورد سایر آموزشگاههای والیبال؟

تمامی پیشکوستان در والیبال زحمات بسیاری کشیده اند و هیچ کس منکر این قضیه نیست در حال حاضر نیز کلاس های آموزشی خوبی برگزار می شود و این مجموعه رقیب هیچ مجموعه ای نیست چرا که هدف من فقط کمک به والیبال است و در این راه از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهم کرد حتی اگر مجموعه دیگری نیاز به مشاوره داشته باشد حاضرم با کمال میل اینکار را انجام دهم البته باید بگویم مجموعه ورزشی شقایق در راستای ارائه تمرینات به روز والیبال در دنیا قصد دارد با یک آکادمی ایتالیایی معتبر که متعلق به یوبومیر تراویسا است پیوند برادری امضا کند.

  • در مورد دعوت نشدنتان به تیم ملی بگویید و اینکه تا کی والیبال را ادامه خواهید داد؟

واقعیت این است از دعوت نشدن به تیم ملی خودم نیز شوکه شدم . من امسال علیرغم مصدومیت از ناحیه پا چندین ماه با یک پا والیبال بازی کردم اما بازهم طبق آمار بیش از ۶۰ درصد دریافت داشته ام که این آمار در بازیهای آخر فصل حتی به ۹۰ درصد رسیده است اما در هر حال جز دعوت شدگان به تیم ملی نبوده ام. در حال حاضر از لحاظ بدنی شرایط خوبی را دارم و طبق برنامه ریزی هایی که انجام داده ام قصد دارم تا پنج سال دیگر والیبال بازی کنم ، من قبلا هم گفته ام تا زمانی که ارومیه مرا بخواهد حاضر نیستم در جای دیگری والیبال بازی کنم .

  • و حرف اخر:

در آخر از سازمان ورزش و جوانان ، هیئت والیبال آذربایجان غربی ، شخص آقای چمن گلی و سایر کسانی که مرا در تشکیل این آکادمی یاری کرده اند تشکر می کنم  که دلسوزانه مرا در این امر یاری کرده اند.

نوشین احسانی

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

Notice: Undefined variable: post_id in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 104

Notice: WP_Query از نگارش 3.1 از رده خارج شده! تاریخ مصرف "caller_get_posts" گذشته است. به‌جای آن از "ignore_sticky_posts" استفاده کنید. in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3624

Strict Standards: Declaration of zipGun_walker_comment::start_el() should be compatible with Walker_Comment::start_el(&$output, $comment, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/lib/comment_walker.php on line 0

Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/1045): Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES) in /home/exireno1/public_html/old/comments_like_dislike/core/comments_like_dislike_core.php on line 67
Failed to connect to MySQL: (1045) Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES)
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3398