Notice: A session had already been started - ignoring session_start() in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 4
 نهمین جشنواره گلها در ارومیه برگزار شد - پایگاه تحلیلی خبری اکسیرنو
شهرداری ارومیه در آستانه ماه مبارک رمضان میزبان شهروندان در نهمین جشنواره گلها در پارک گوللر باغی بود، جشنواره ای که در میان رنگ وعطر گلها توانست روزهای مفرح و پرنشاطی را برای شهروندان ارومیه ای رقم زند.

شهرداری ارومیه در آستانه ماه مبارک رمضان میزبان شهروندان در نهمین جشنواره گلها در پارک گوللر باغی بود، جشنواره ای  که در میان رنگ وعطر گلها توانست روزهای مفرح و پرنشاطی را برای شهروندان ارومیه ای رقم زند.
آیین افتتاحیه این جشنواره که با هدف معرفی ارومیه شهر بین المللی گردشگری ۲۰۲۰ برگزار شد، با استقبال پرشور مردم و حضور مسئولان ارشد استان و شهرستان همراه بود.

مسئولان حاضر ضمن قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره، بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های ارومیه برای توسعه گردشگری و رونق اقتصادی و افزایش سرانه درآمد شهروندان تاکید کردند.
* زیرساخت های گردشگری در سواحل دریاچه ارومیه ایجاد می شود
محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در افتتاحیه این جشنواره تصریح کرد: برگزاری جشنواره های متنوع، زمینه خوبی برای شادابی و استفاده مردم از امکانات شهری را فراهم می کند.

وی بااشاره به بارندگی های سال جاری خاطر نشان کرد: در اوایل سال آبی، دریاچه یک میلیارد و ۵۰ میلیون مترمکعب آب داشت که با بارندگی های سال جاری این میزان به ۴میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب رسید و در روزهای آتی با افزایش اب ورودی از حوضه آبریز این میزان به ۵ میلیارد مترمکعب می رسد .
استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه ساخت پلاژ هایی مناسب برای شنای ویژه آقایان و بانوان در دریاچه ارومیه در حال آماده سازی است یادآور شد: با برپایی پلاژهای شنا زمینه خوبی برای شناساندن استان و جذب گردشگران فراهم خواهد شد.

* بسترهای لازم  برای توسعه صنعت گردشگری در ارومیه فراهم شود
روح الله حضرت پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در آیین نهمین جشنواره گلها  در پارک گوللر باغی ارومیه، اظهار کرد: با عنایت استانداری یارانه برای آبیاری قطره ای و هوشمند فضای سبز ارومیه در سال جدید اختصاص می یابد.
وی با اشاره به روز کارگر و تبریک این روز تصریح کرد: کارگران شهرداری با وجود مشکلات اقتصادی چندین هفته با تمام توان برای برپایی این جشنواره تلاش کردند که نشان از توجه همه زحمت کشان به نشاط و شادابی شهر است.
شنواره گل ها با هدف شور و نشاط اجتماعی و تبیین اهمیت گل در فضا آن معرفی ارومیه ۲۰۲۰ شهر ایده آل برای گردشگری برگزاری می شود که از بانیان آن در جهت برگزاری نهایت قدردانی را داریم.

وی خاطر نشان کرد:  باید با برنامه ریزی ها بسترهای لازم برای توسعه صنعت گردشگری در شهر را فراهم آورد تا در سایه آن سرانه درآمد مردم افزایش و رونق اقتصادی در شهر تحقق یابد.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی  گفت: شهروندان باید در نگهداری فضای سبز شهر درجهت جذب توریست توجه خاص داشته باشند.

*جشنواره گلها، تحقق یک شهر سالم و افزایش رونق اقتصادی را رقم می زند
محمدرضا علیزاده امام زاده، رییس شورای اسلامی شهر ارومیه در افتتاحیه نهمین جشنواره گلها گفت: جشنواره گلها  با هدف ایجاد شور و نشاط اجتماعی و آموزش نحوه پرورش گل های زینتی در حال برگزاری است که امیدواریم منجر به افزایش سرانه تولید گل و صادرات آن  و در نتیجه افزایش سرانه درآمد مردم می شود.

علیزاده امام زاده حضور فعالان این عرصه از استان های زنجان و آذربایجان شرقی  را قوت قلب برای مسئولان جشنواره گل ارومیه و همچنین شناساندن ظرفیت های ارومیه در زمینه گل وگیاه دانست.
رییس شورای اسلامی شهر ارومیه از بانیان این جشنواره که با ایجاد نشاط اجتماعی، زمینه تحقق شهر سالم و با نشاط در راستای تحقق افق ۱۴۰۴ را فراهم اورده اند، قدر دانی کرد.

* رونق اقتصادی را در شهر ارومیه رقم می زنیم

محمد حضرت پور در مراسم افتتاحیه نهمین جشنواره گل ها در گوللر باغی با بیان اینکه تمام دغدغه مدیریت شهری ارومیه در جهت توسعه شهری، رفاه شهروندی و ایجاد رضایمتندی است گفت: یکی از اهداف نهمین جشنواره گلها معرفی ارومیه به عنوان شهر گردشگر و معرفی ارومیه ۲۰۲۰ است که برای معرفی آن نیازمند یک سری زیر ساخت و کارهای تبلیغاتی چون برگزاری جشنواره ها هستیم.
وی هدف عمده جشنواره گلها را ایجاد شور و نشاط اجتماعی و اهمیت تبیین گل در فضای شهری و منازل شهروندان و در نتیجه آشنایی بیشتر مردم با گل و گیاه عنوان کرد و افزود: اقتصاد گل یکی از پررونق ترین اقتصادها در جهان است و باید از این ظرفیت در جهت رونق اقتصادی در شهر استفاده کرد و با در اختیار گذاشتن گلخانه های گل در اختیار فارغ التحصیلان این قشر در جهت تحقق این مهم گام برداشت.

شهردار ارومیه ادامه داد: توسعه کنونی شهر در سایه وحدت و تعامل رقم خورده است و این وفاق برای توسعه بیشتر استان کمک می کند.
حضرت پور تاکید کرد: باید از ظرفیت های طبیعی استان چون دریاچه ارومیه که اکنون روزهای پر آب را سپری می کند در جهت جذب گردشگر استفاده کرد.
وی گردشگری طبیعی، مذهبی، ورزشی و درمانی را از جمله راهبردهای شهرداری ارومیه برای توسعه صنعت گردشگری و رونق اقتصادی در شهر دانست و گفت: توسعه صادرات محصولات کشاورزی یکی دیگر از اهداف مدیریت شهری ارومیه است و اکنون در سایه تلاش ها شاهد صادرات محصول هندوانه از ارومیه به نقاط مختلف جهان هستیم.

شهردار ارومیه اظهار کرد: در سایه تلاش ها در  توسعه صادرات محصولات کشاورزی اکنون در حدود ۷۰ هزار تن انگور به کشورهای عربی و کشورهای اروپایی صادر می شود و این مهم از دستاوردهای برگزاری جشنواره انگور است که در طول هفت سال گذشته رقم خورده است.
وی باتاکید براینکه تمام دغدغه های مدیریت شهری ارومیه در جهت تحقق افق ۱۴۰۴ برخورداری مردم از اقتصاد پویا  و افزایش سرانه درآمد مردم است گفت: با استفاده از تمام ظرفیت های طبیعی درشهر ارومیه چون دریاچه زمینه های اشتغال را فراهم و رونق اقتصادی در شهر را رقم می زنیم.

*کاشت ۵۰۰ هزار اصله گل و نهال در جشنواره گلها
علی شایگان، رئیس سازمان سیما منظر وفضای سبز شهرداری ارومیه در آیین افتتاحیه این جشنواره گفت: برگزاری جشنواره گل ها زمینه ای برای شناساندن ارومیه به عنوان شهر گل در راستای اهداف گردشگری ارومیه ۲۰۲۰ است.
ووی تصریح کرد: نهمین جشنواره گلها در چهار پارک ساعت، صفا، استقلال و گوللر باغی ارومیه برای بهره مندی تمامی شهروندان ارومیه با امکانات یکسان برپا شده است.
شایگان به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره کرد وگفت: ایجاد فرهنگ ترویج و توسعه فضای سبز شهری، ایجاد محیط شاد ودلنشین برای شهروندان ، جذب توریست و آماده سازی زیر ساخت های پروژه ارومیه شهر بین المللی درسال۲۰۲۰ از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.
وی خاطرنشان کرد: در این جشنواره ۵۰۰هزار اصله نهال گل و درختچه از۶۰ نوع گونه گیاهی در ۴ پارک مورد هدف کاشته شده است.

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه بااشاره به اینکه سرانه مصرف گل شهروندان ارومیه ای در سال ۱۰ شاخه گل است اظهار کرد: در تلاش هستیم در حاشیه این جشنواره با آموزش های لازم بتوانیم گام مهمی در افزایش سرانه مصرف گل شهر برداریم چرا که سرانه مصرف گل ارومیه نسبت سایر استان های کشور بسیار پایین است.
وی در خصوص برنامه های سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه در سال جاری نی ز یاد آور شد: اجرای سیستم آبیاری مدرن در فضاهای سبز ارومیه، ایجاد باغ گیاه شناسی در ارومیه، اجرای سیستم روشنایی مدرن، کاشت یک میلیون اصله درخت و درختچه زینتی مقاوم به کمبود آب برای تصفیه هوا، مبارزه با آفاتی بیماری ها و کاهش  مصرف سموم شیمیایی در سطح شهر ، احداث ۲ هکتار  گلخانه برای خودکفایی در تولید گل وگیاه و صادرات آن از جمله این برنامه ها است.
*توسعه صنعت گردشگری با مشارکت شهروندان تحقق می یابد
حجت الاسلام والمسلمین محمد خلیل پور، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه در آیین اختتامیه نهمین جشنواره گلها در گوللر باغی بیان کرد:  تمام تلاش بر این است شهری شاداب و بانشاط در حد توان برای شهروندان رقم بزنیم.

وی عنوان کرد: جشنواره های چون بیدمشک، گلها و انگور با هدف ایجاد شور و نشاط اجتماعی، معرفی ارومیه به عنوان باغ شهر و شهر گل و گیاه و سرسبز  برگزار می شود.
خلیل پور اظهار کرد: باید از ظرفیت های طبیعی این شهر چون رودخانه شهرچایی در جذب گردشگر بهره برد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه  عنوان کرد:  تمام تلاش مدیریت شهری ارومیه این است که ارومیه به عنوان شهر گردشگر معرفی شود تا در سایه آن شاهد رونق اقتصادی در شهر باشیم.
وی گفت: توسعه صنعت گردشگری و در سایه آن رونق اقتصادی با مشارکت شهروندان تحقق می یابد.

*برنامه های جنبی جشنواره گلها
نهمین جشنواره گل ها بعد از سه روز برگزاری در محل گوللر باغی در آستانه ماه مبارک رمضان به کار خود پایان داد.
این دوره از جشنواره گل ها در چهار پارک صفا، استقلال ، ساعت با مرکزیت گوللر باغی از ۱۲ تا ۱۵ اردیبهشت ماه با هدف ایجاد ترویج فرهنگ توسعه فضای سبز و ایجاد محیط شاد و دلنشین برای شهروندان و گردشگران و همچنین بسترسازی برای زیر ساختها معرفی ارومیه به عنوان شهر بین الملل گردشگری ۲۰۲۰ برگزار شد.
برپایی کارگاه های آموزشی و غرفه های فروش‌گل و‌گیاه و راه اندازی کارناوال گل، برگزاری پنجمین جشنواره استانی آشیقلار با حضور ۴۰ هنرمند از شهرستان های استان از دیگر برنامه های اجرایی در جشنواره برای میزبانی سه روزه از علاقه‌مندان و دوستداران گل و طبیعت می شود.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

Notice: Undefined variable: post_id in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 104

Strict Standards: Declaration of zipGun_walker_comment::start_el() should be compatible with Walker_Comment::start_el(&$output, $comment, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/lib/comment_walker.php on line 0

Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/1045): Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES) in /home/exireno1/public_html/old/comments_like_dislike/core/comments_like_dislike_core.php on line 67
Failed to connect to MySQL: (1045) Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES)
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3398