Notice: A session had already been started - ignoring session_start() in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 4
 قیمت کم انگور در سال جاری، برگزاری جشنواره چهارم انگور را تحت تاثیر قرار داد/ انتقادات نسبت به جشنواره چهارم را قبول می کنیم/ بازدید 120هزار نفر از جشنواره انگور - پایگاه تحلیلی خبری اکسیرنو

در پنجمین روز از نمایشگاه همشهری محمد حضرت پور شهردار ارومیه میزبان غرفه همشهری شد.

 شهردار ارومیه که در غرفه اختصاصی همشهری و اکسیر نو حضور یافته بود، ضمن تشکر از اصحاب رسانه بابت پوشش خبری چهارمین جشنواره انگور ارومیه، گفت: این دوره از جشنواره با ۴ هدف ایجاد شور و نشاط عمومی، ارتباط بین نسلی، شناساندن ظرفیت ها و پتانسیل های استان و اقتصاد مردم با حضور مردم، مسئولان بین المللی، ملی و استانی و غرفه داران  محقق شد.

حضرت پور افزود: انگور از بخش های مهم اقتصاد استان ماست و بیشتر هم استانی های ما به نوعی در باغ های انگور کار کرده و بزرگ شده اند؛ آذربایجان غربی با تولید ۲۸۶ هزار تن انگور جزو استان های برتر کشور است اما متاسفانه انگور ما برند نبوده و در جهان شناخته شده نبود.

وی با اعلام اینکه انگور محصول پرکشتی در ارومیه است، اظهار کرد: متاسفانه در روزهای گذشته سهل انگاری یک کارخانه دار باعث ایجاد مشکلاتی برای باغداران شد که هوشیاری استاندار محترم، مسئولین و افکار عمومی باعث شد کارخانه مذکور عقب نشینی کند.  امروز صبح (یکشنبه) مطلع شدم که انگور با قیمت ۱۵۰۰ تا ۷ هزار تومان به داخل کشور عرضه می شود که خبر مسرت بخشی است.

شهردار ارومیه با بیان اینکه برای کمک به اقتصاد ناشی از انگور، در نظر داریم سالانه ۱۰هزار تن انگور را به خارج از کشور صادر کنیم، گفت: امسال در تلاشیم این صادرات را به ۳۰ هزار تن برسانیم. هرچند از باغداران خواهش کردیم تا انگور خود را به سبزه تبدیل کنند، چراکه قیمت بالاتری دارد.

حضرت پور افزود: در اواخر سال ۹۴ با پیگیری های معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری شهرداری، سفارش خرید ۴۰۰ تن سیب از روسیه داشتیم که متاسفانه نتوانستیم سیب  با کیفیت درخواستی آنها را در ا رومیه پیدا کنیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا انتقادات و پیشنهادات مربوط به جشنواره به گوش او نیز رسیده است؟، اظهار کرد: بله، مهمترین نقصی که در جشنواره مشاهده می وشد کمبود غرفه های انگور در محل جشنواره است اما چرا باغداران ما از جشنواره استقبال نکردند، دلیلش به قیمت گذاری شرکت پاکدیس برمی گردد که باعث بی انگیزگی باغداران شد.

شهردار ارومیه افزود: در کنار انتقادات مردم ابراز محبت و قدردانی نیز می کنند. رسانه ها با انعکاس انتقادات و پیشنهادات می توانند به ما کمک کنند تا  جشنواره پنجم کامل تر از دوره های قبل برگزار شود.

حضرت پور همچنین در جواب این سئوال که برخی معتقدند شهرداری به برگزاری جشنواره انگور نگاه درآمدزایی دارد؟، اعلام کرد: ما هرچه قدر خرج کنیم از جیب مردم است. سیاست گذاری چهارمین جشنواره انگور بر مبنای خودکفایی اقتصادی جشنواره بود.  بر مبنای گزارش دبیر اجرایی جشنواره در دو روز اول، پرداختی هزینه غرفه ها و ورودی هزینه های ما برای برگزاری جشنواره تامین شده بود و بر همین اساس تصمیم گرفتیم تا دیگر بلیط فروشی انجام نشود. لذا ما نگاه درآمدی به جشنواره نداریم و هر چه درآمد داشته باشیم برای خود آنان خرج می کنیم.

وی درباره میزان استقبال از چهارمین جشنواره انگور ارومیه از  سوی عموم مردم نیز گفت: براساس آمار ورودی خودروها تا اواسط ششمین روز برگزاری این جشنواره، حدود ۱۲۰ هزار نفر از این جشنواره بازدید کرده اند ه در این میان بیشترین بازدید طی چهارمین روز برگزاری جشنواره یعنی روز جمعه بود که حدود ۲۵ هزار خودرو وارد محل برگزاری جشنواره شده بود.

ahm_4725

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

Notice: Undefined variable: post_id in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 104

Notice: WP_Query از نگارش 3.1 از رده خارج شده! تاریخ مصرف "caller_get_posts" گذشته است. به‌جای آن از "ignore_sticky_posts" استفاده کنید. in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3624

Strict Standards: Declaration of zipGun_walker_comment::start_el() should be compatible with Walker_Comment::start_el(&$output, $comment, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/lib/comment_walker.php on line 0

Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/1045): Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES) in /home/exireno1/public_html/old/comments_like_dislike/core/comments_like_dislike_core.php on line 67
Failed to connect to MySQL: (1045) Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES)
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3398