فزایش اعتبارات فصل آموزش در آذربایجان غربی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز گفت: ۵ هزار مدرسه با ۲۴ هزار کلاس درسی در آذربایجان غربی برای تحصیل دانش آموزان وجود دارد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز گفت: ۵ هزار مدرسه با ۲۴ هزار کلاس درسی در آذربایجان غربی برای تحصیل دانش آموزان وجود دارد.

” آیدین رحمانی ” ادامه داد: آذربایجان غربی رتبه ۲۹ کشوری را در سرانه آموزشی دارد که وضعیت مطلوبی نیست و برای هر دانش آموز ۴.۱ متر مربع است.

وی اظهار کرد: سهم اعتبارات استانی در فصل آموزش بیش از پیش بوده است که رئیس سازمان نوسازی کشور نیز به این جهت از استاندار آذربایجان غربی قدردانی کردند.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی افزود: امیدواریم با این روند تخصیص اعتبارات و همراهی های خیرین مدرسه ساز سرانه فضای آموزشی رو به میانگین کشوری برسانیم.

رحمانی خبر داد: در جشنواره بیستم ۹۴ میلیارد تومان تعهد خیرین بوده است‌.

وی تصریح کرد: جشنواره بیست و یکم با هدف افزایش ایمنی مدارس و بازسازی ۶ هزار کلاس درس تخریبی اجرا می شود.

رحمانی با اشاره به نگاه ویژه دولت و استاندار به تجهیز، توسعه و نوسازی مدارس آذربایجان غربی، می افزاید: بر همین اساس برخلاف سایر استان‌ها بودجه استان در سطح ملی و استانی در جهت نوسازی و تجهیز مدارس در سال ۱۳۹۸ افزایش خواهد داشت.

وی درخصوص کمبود فضای درسی در استان تاکید می کند: مرزی بودن استان، هشت سال جنگ تحمیلی و بعد از آن درگیری با اشرار و کوهستانی بودن مناطق از جمله دلایلی است که سبب شده آذربایجان غربی در بحث سرانه فضای درسی از استان‌های قعر جدولی محسوب شود.