Notice: A session had already been started - ignoring session_start() in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 4
 فرسودگی 65 درصد از ناوگان اتوبوس رانی - پایگاه تحلیلی خبری اکسیرنو
درباره آخرین وضعیت ناوگان اتوبوس رانی به گفت و گو با « ناصر سعید آبادی » مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری ارومیه پرداختیم.

 

با توجه به گازوئیل سوز بودن اتوبوس ها و تاثیر زیادی که سوختن گازوئیل در افزایش آلودگی هوا دارد، در صورت فرسوده بودن اتوبوس ها این آلودگی چند برابر می شود. طی ماه های اخیر شاهد آلودگی هوای ارومیه بودیم و این آلودگی تا جایی جدی بود که مدارس این شهرستان را در چند روز پیاپی به تعطیلی کشاند. درباره آخرین وضعیت ناوگان اتوبوس رانی به گفت و گو با « ناصر سعید آبادی » مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری ارومیه پرداختیم.

چند درصد از مردم ارومیه برای رفت و آمدهای درون شهری از اتوبوس استفاده می کنند؟

با توجه به فعالیت تاکسی های خطی، تاکسی های تلفنی و به ویژه افزایش مسافربرهای شخصی غیر مجاز و تردد شهروندان با خودروهای شخصی خودشان که در بیشتر مواقع هم به صورت تک سرنشین هستند، تنها ۲۰ درصد از حمل و نقل مسافر درون شهری شهرستان ارومیه مربوط به ناوگان اتوبوسرانی  است که در زمینه افزایش فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی باید برنامه ریزی های مناسب و فرهنگ سازی لازم انجام شود تا مردم از اتوبوس های شهری برای سفرهای درون شهری خود استفاده کنند.

چند دستگاه اتوبوس شهری در شهرستان ارومیه برای جا به جایی مسافرین فعالیت دارند؟

۳۲۹ دستگاه اتوبوس اعم از اتوبوسهای بخش خصوصی و ملکی در سطح شهر ارومیه و حومه و در مسیرهای متفاوت فعالیت دارند که این تعداد اتوبوس درون شهری روزانه به طور میانگین بیش از ۱۷۰ هزار نفر مسافر را جابه جا می کنند و به لحاظ افزایش خدمات دهی و خدمات رسانی مناسب نیازمند توسعه ناوگان اتوبوس رانی هستیم.

آیا برنامه ریزی برای افزایش تعداد اتوبوس های شهری انجام شده است؟

بله؛ با توجه به اولویت  مقرر شد تعداد ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید  و مجهز به تکنولوژی بروز و مناسب به ناوگان اتوبوسرانی اضافه شود.

چه تعداد از اتوبوس های شهری ارومیه فرسوده هستند؟

در حال حاضر متوسط عمر ناوگان اتوبوس رانی شهر ارومیه ۱۱ سال است و بیش از ۶۵ درصد از ناوگان اتوبوس رانی شهرستان ارومیه دارای عمر بالای ۱۰ سال داشته و فرسوده محسوب می شوند. در این بین میانگین مینی بوس های شهری و روستایی به ۱۵ سال رسیده است و ۸۸ درصد از ناوگان مینی بوس رانی این شهرستان فرسوده بوده و کارآیی لازم را برای خدمات دهی مطلوب به شهروندان ندارند. هم در بحث اتوبوس ها شهری و هم در بحث مینی بوس ها نیازمند نوسازی و بازسازی هستیم.

 

منبع: همشهری

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

Notice: Undefined variable: post_id in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 104

Strict Standards: Declaration of zipGun_walker_comment::start_el() should be compatible with Walker_Comment::start_el(&$output, $comment, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/lib/comment_walker.php on line 0

Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/1045): Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES) in /home/exireno1/public_html/old/comments_like_dislike/core/comments_like_dislike_core.php on line 67
Failed to connect to MySQL: (1045) Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES)
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3398