مسئله شناسی راهبردی توسعه آذربایجان‌غربی
IMG_2221استان آذربایجان‌غربی با وسعت 37412 کیلومترمربع (بدون احتساب دریاچه ارومیه) در منتهی‌الیه شمال غربی کشور واقع‌شده است و ازلحاظ مختصات جغرافیایی، بین 44 درجه و 3 دقیقه تا 47 درجه و 24 دقیقه طول شرقی و 36 درجه و 5 دقیقه تا 39 درجه و 46 دقیقه عرض شمالی قرار دارد.
حضرت‌پور نماینده مردم ارومیه:
در ماه‌های اخیر، کشور در وضعیت اقتصادی مناسبی قرار نداشته و این امر باعث ایجاد تنش و ناآرامی در بین مردم شده است. عوامل خارجی و البته برخی مسائل داخلی در بروز این وضعیت دخیل هستند اما با برنامه‌ریزی‌های مناسب و اقدامات به‌جا می‌توان این وضعیت را تغییر داده و در جهت بهبود اوضاع اقتصادی کشور گام برداشت. دراین‌بین نمایندگان مجلس نقش مهمی را برای سیاست‌گذاری درست و برون‌رفت از بحران ایفا می‌کنند. به همین منظور «روح‌الله حضرت‌پور» نماینده جوان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر دوهفته‌نامه جاده تجارت به سؤالات خبرنگار این نشریه درباره وضعیت کشور و منطقه پاسخ داده است. او می‌گوید برای احیای دریاچه ارومیه، دست به دامان رهبری انقلاب شده و امیدوار است به‌زودی، با اجرای درست سیاست‌های دولت، شاهد تثبیت و سپس احیای دریاچه ارومیه باشیم.
WhatsApp Image 2018-06-29 at 13.45.03محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی امروز که بعد از سی روز استراحت ناخواسته بخاطر عمل جراحی قلب، به استان برگشت، وقتی روی صندلی پلاستیکی آبی رنگ مراسم چهلمین روز درگذشت حجت الاسلام حسنی نشسته بود احتمالا شاید با خودش می گفته که « قلب من اینجا بهتر زندگی می کند». در استانی که روزهای تاریک زیاد به خود دیده و امروز چشم امید بسته به مردی که گفته، قاصد خبرهای خوبی است.
بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی:
13930811135617563982944مشکلات اقتصادی مهم ترین مشکلات محسوب می شوند چراکه درست نبودن وضعیت اقتصادی، آسیب های اجتماعی و آسیب های اجتماعی، آسیب های فرهنگی را در پی دارند. بسیاری از شهروندان طی تماس با نشریه جاده تجارت خواستار مصاحبه خبرنگار این نشریه با نمایندگان منتخبشان و پیگیری مطالباتشان از آن ها شدند که مهم ترین این مطالبات مربوط به بهبود وضعیت اقتصادی از ابعاد مختلف است. در همین جهت « سید هادی بهادری » نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر روزنامه جاده تجارت به سوالات خبرنگار تجارت پاسخ داد که در این گزارش مشروحی از این مصاحبه را خواهیم خواند.
IMG_20151025_111156شامگاه پنجشنبه هم‌زمان با اولین روز دهه فجر سالِ‌جاری، جمع کثیری از نمایندگان و خبرنگاران رسانه‌های مکتوب، برخط و مجازی استان در سالن همکف استانداری گرد هم آمدند تا در قریب به 4 ساعت، حدود 40 سؤال از محمدمهدی شهریاری پرسیده شده و نخستین ذهنیت استاندار را از داشته‌ها و توانمندی‌های اصحاب رسانه استان، شکل دهند.
مطلبی مدیرکل دفتر امور شهری استانداری آذربایجان‌غربی
82441411-71435981مطلبی ازجمله مدیرانی است که پس از بازنشستگی در 25 سال خدمت، به گفته خویش، به‌دلیل ناهمخوانی فکری با دولت دهم، در زمان استانداری قربانعلی سعادت دوباره دعوت به‌کارشده است. این روزها شایعاتی بالأخص در شهرستان سلماس زادگاه وی در مباحثی چون پاداش بازنشستگی و سنوات خدمت، الزام شهرداران به معامله با برخی شرکت‌های خاص، انتصاب خارج از قانون یکی از نزدیکان، استخدام‌های خارج از عرف در شهرداری سلماس و برخی مصالحات با شهروندان در زمان تصدی پست این شهرداری و همچنین امکان تصدی پست فرمانداری و یا نامزدی در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی از حوزه سلماس، در فضای مجازی و رسانه‌ای، در مورد وی به گوش می‌رسد؛
20171216_141319آن گرانی اجناس ضروری مورد نیاز زندگی باعث شد تا تجمعاتی اعتراض امیز در سراسر کشور برپا شود. درک این موضوع که این تصمیمات تک بعدی چه آسیبی به بدنه جامعه و بیش از 60 درصد مردم میزند موضوع چندان سختی نیست. سطح رفاه در کشور ما برای بیشتر مردم بی معنی است چون رفاه در کمترین حد خود نیز موضوعی غیر قابل دسترس می باشد.
c366ccb96408274a65cc7در عالم رسانه کمتر اتفاق می‌افتد که نقل‌قول و تکه کلامی، عیناً تبدیل به تیتر یک یادداشت یا نقد شود اما گاهی برای تحلیل و بررسی برخی دولتمردان و سیاست ورزان چاره‌ای جز مراجعه به‌عین گفتارشان نیست.
IMG_20171023_130950
DSC_2906مردم در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، با همه کاندیداها آشنا و بلکه آشناتر شدند و سپس دست به انتخاب زدند؛ اما آنچه اخیراً از سوی دو تن از بزرگان مشی اصلاح‌طلبی و اعتدال در حمایت از یکی از رقبای سرسخت و تندروی دکتر روحانی در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری که در تبلیغات و مناظرات تلویزیونی از هیچ اهانتی به رئیس جمهور و دولت مستقر فروگذار ننمودند، روی داد، تعجب‌ همگان را برانگیخت و مردم را در بهت و حیرت فرو برد.
636134373548104329لجن پراکنی ها و تولید و انتشار محتوای بدون سند و مدرک موید آن است که در شرایط کنونی، لبه ی قصاب گونه ی تلگرام و فضای مجازی بر لبه دیگر فائق آمده و به طور یقین در صورت اهمال در برابر این بلبشو، جامعه سلاخی خواهد شد!
IMG_20170316_205545محراب آقاپور می تواند نسخه نجات بخش اصولگرایان برای کمتر کردن فاصله با توده ها و گذار از بحران مقبولیت اجتماعی باشد.
در پی انتشار گزارش مجعول همشهری؛
IMG_20170227_145654دو هفته نامه "آچیق یول" در سرمقاله چهارمین شماره منتشر خود به قلم "اسفندیار سپهری نیا" به گزارش مجعول منتشر شده روزنامه همشهری در رابطه با تاریخچه شهر اورمیه پرداخته است.
2070زمان گویای همه چیز خواهد بود اما این دلیل بر این نمی شود تا واقعیت های تاریخی را یادآور نشویم و از آن عبرت نگیریم. به واقع هر حزبی که عنوان اصلاح طلبی داشت، حتما دبیر آن نیز اصلاح طلب واقعی نخواهد بود. در این مدت نیزعملکرد آنها موید این امر است. اصلاح طلبان در بزنگاه های حساس تاریخی مانند انتخابات محک خورده اند و آزموده را آزمودن خطاست. بر این اساس میدان دادن به افرادی که به اصلاحات خیانت کردند نیز خطاست.
IMG_3375مردم اورمیه با حضور باشکوه خود در تظاهرات 22 بهمن، بصیرت خود را در پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی به نمایش گذاشتند.
پربیننده‌ترین‌ها در سیاست
پربحث‌ترین‌ها در سیاست

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3398