Notice: A session had already been started - ignoring session_start() in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 4
 ساماندهی دست فروش ها طرحی که بعد از یک سال پیگیری شد - پایگاه تحلیلی خبری اکسیرنو
معاونت خدمات شهری شهرداری ارومیه:
ساماندهی دست فروش ها طرحی که سال قبل ناموفق بود امسال بار دیگر با برنامه ریزی محکم تر پیگیری می شود.

دکتر مهرداد سلامتی در خصوص اجرای طرح بازار روز هفتگی در هفت منطقه ارومیه در گفت و گو با خبرنگار اکسیر نو اظهار کرد: از دو سال قبل برنامه ای تحت عنوان بازار هفتگی در شهرداری ارومیه و البته مهمتر از آن ساماندهی دست فروش ها مورد مطالعه قرار گرفت.

وی افزود: پس از حدود هفت ماه بررسی پیشنهادهای اولیه تهیه و در شورای معاونین شهردای و بعد از آن در شورای اسلامی شهر ارومیه مصوب شد که سال قبل اولین مرحله آن به اجرا درآمد.

سلامتی گفت: این طرح سال قبل نتوانست آنطور که باید و شاید موفق شود و با نزدیک شدن به چهارشنبه سوری در واقع ابتر ماند که یکی از دلایل عدم موفقیت آن دور ماندن سایر ارگانها در این طرح بود که امسال این موضوع برطرف شده است.

معاونت خدمات شهری شهرداری ارومیه ادامه داد: اما امسال این طرح از بهمن ماه اجرا می شود و هدف اصلی از اجرای ان برطرف کردن مشکل سد معبر شهر و علاوه بر آن سازماندهی دست فروشهایی است که در سطح شهر گسترده هستند.

وی با بیان اینکه منظور از سازماندهی دست فروشها که اغلب قشر نیازمند جامعه هستند را بحث بیمه و بازنشستگی آنها خواند و خاطرنشان کرد: در نظر داریم تا با عقد قرارداد با شرکتی که بتواند مباحث بیمه و آتیه دست فروش ها سازماندهی کند وارد قرارداد شویم تا شهرداری با فرد خاصی در این خصوص طرف حساب باشد.

 

سلامتی اذعان کرد: تمرکز زدایی بازار از وسط شهر، جلوگیری از طی مسافت و وقت زیاد برای خرید روزانه و البته عرضه محصولات با کیفیت و قیمت مناسب از اهدافی است که شهرداری ارومیه در این طرح دنبال می کند.

معاونت خدمات شهری شهرداری ارومیه اظهار کرد: این طرح در هفت منطقه شهر اجرا می شود که هم در بحث بازارهای هفتگی و هم بازارهای روز که نیاز روزمره خانواده ها را تامین می کند مطرح است.

وی افزود: موفقیت این برنامه در گرو هماهنگی دست فروش ها با شهرداری است و در صورت اجرای درست آن علاوه بر اینکه زیبایی شهر چند برابر می شود، نیاز مردم نیز برآورده خواهد شد.

سلامتی گفت: در این بازار قرار نیست که فقط دست فروش ها حضور داشته باشند بلکه افرادی که محصولی برای عرضه دارند می توانند ان را ارائه دهند و بدون مالیات و پرداخت اجاره بها محصولات خود را به فروش برسانند.

معاونت خدمات شهری شهرداری ارومیه ادامه داد:  در اصل این بازار یک بازار از تولید به مصرف نیز محسوب می شود تا قشر کم برخوردار و آسیب پذیر جامعه از آن استفاده کنند و هزینه بیشتری نپردازند.

وی در رابطه با بودجه ای که طرف اجرای این طرح شده است، اذعان کرد: هزینه آنچنانی برای این طرح صورت نگرفته است و شاید بودجه ای که برای حفظ نظم در جامعه صرف می شود بیشتر از هزینه اجرای این طرح باشد.

سلامتی افزود: در صورتی که اجرای آن می تواند علاوه بر سازماندهی دست فروش ها و متصور شدن یک آینده کاری برای آنان، چهره ظاهری شهر را نیز بهبود ببخشد در واقع بیشترین هزینه فرهنگ سازی برای این طرح می باشد.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

Notice: Undefined variable: post_id in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 104

Notice: WP_Query از نگارش 3.1 از رده خارج شده! تاریخ مصرف "caller_get_posts" گذشته است. به‌جای آن از "ignore_sticky_posts" استفاده کنید. in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3624

Strict Standards: Declaration of zipGun_walker_comment::start_el() should be compatible with Walker_Comment::start_el(&$output, $comment, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/lib/comment_walker.php on line 0

Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/1045): Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES) in /home/exireno1/public_html/old/comments_like_dislike/core/comments_like_dislike_core.php on line 67
Failed to connect to MySQL: (1045) Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES)
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3398