رتبه ۲۹ آذربایجان غربی در شاخص سرانه فضای آموزشی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی می گوید: آذربایجان غربی در شاخص سرانه فضای آموزشی در رتبه 29 کشوری قرار دارد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی می گوید: آذربایجان غربی در شاخص سرانه فضای آموزشی در رتبه ۲۹ کشوری قرار دارد.

« آیدین رحمانی » در خصوص جایگاه استان از نظر سرانه فضای آموزشی در سطح کشور، تصریح می کند: آذربایجان غربی از نظر سرانه فضای آموزشی در رتبه ۲۹ کشوری قرار دارد و مسئولان و خیران مدرسه ساز باید در مسیر رفع این مشکل گام بردارند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی با اشاره به شرایط نامطلوب فضای آموزشی در استان گفت: آذربایجان غربی از جمله استان‌هایی است که براساس سند تحول بنیادین در بحث توسعه فضای آموزشی درخصوص تخصیص بودجه مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

رحمانی با اشاره به نگاه ویژه دولت و استاندار به تجهیز، توسعه و نوسازی مدارس آذربایجان غربی، می افزاید: بر همین اساس برخلاف سایر استان‌ها بودجه استان در سطح ملی و استانی در جهت نوسازی و تجهیز مدارس در سال ۱۳۹۸ افزایش خواهد داشت.

وی درخصوص کمبود فضای درسی در استان تاکید می کند: مرزی بودن استان، هشت سال جنگ تحمیلی و بعد از آن درگیری با اشرار و کوهستانی بودن مناطق از جمله دلایلی است که سبب شده آذربایجان غربی در بحث سرانه فضای درسی از استان‌های قعر جدولی محسوب شود.