Notice: A session had already been started - ignoring session_start() in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 4
 در تیم شهرداری اختلافاتی داشتیم/ تا زمانی که والیبال ارومیه «عبدالرضا علیزاده» را بخواهد، در ارومیه خواهم ماند - پایگاه تحلیلی خبری اکسیرنو
عبدالرضا علیزاده:
مقام سومی مشترک تیم والیبال شهرداری ارومیه در لیگ 94 سبب شد هواداران این تیم از عملکرد بازیکنان شهرداری رضایت چندانی نداشته باشند چه آن که آنها انتظار داشتند مقام دومی سال 93 بدل به قهرمانی در سال 94 شود.

در این باره به سراغ «عبدالرضا علیزاده» یکی از متعصب ترین و کلیدی‌ترین بازیکنان شهرداری ارومیه رفتیم تا عملکرد شهرداری ارومیه در لیگ ۹۴ را با او بررسی کنیم. او سال گذشته از ملی پوشان ارومیه نیز محسوب می‌شد که به همین مناسبت و با نزدیکی به آغاز تمرینات تیم ملی، نظراتش درباره وضعیت کنونی تیم ملی را جویا شدیم.

اکسیر نو- به عنوان والیبالیست حرفه ای و بازیکن تیم شهرداری ارومیه، ارزیابی تان از لیگ ۹۴ چیست؟

لیگ ۹۴ لیگ بسیار پویا و خوبی بود. تیم‌های بسیار خوبی امسال در لیگ برتر حضور داشتند به عنوان مثال تیم کاله چندین سال در بالای جدول حضور داشت اما امسال حتی بین ۸ تیم برتر نیز نبود، که این نشانگر بالا رفتن سطح لیگ برتر است.

اکسیر نو- از نظر شما نقاط قوت و ضعف تیم شهرداری ارومیه در لیگ ۹۴ چه بود؟

درباره نقاط قوت باید گفت که تیم شهرداری ارومیه در لیگ ۹۴ تیمی منسجم تر بود که با وجود مشکلات، باز هم مثل یک خانواده همه در کنار هم و برای هم تمامی تلاش خود را به کار گرفتند. تماشاگران شهر عشاق والیبال نیز به عنوان عضوی از خانواده والیبال ارومیه در تمامی بازی‌ها با تشویق‌های خود نقش بزرگی را در پیروزی‌های این تیم ایفا کردند که این تماشاگران بزرگ ترین نقطه قوت والیبال ارومیه هستند.

اکسیر نو– آیا حمایت‌های باشگاه فرهنگی، ورزشی شهرداری ارومیه از تیم والیبال قابل قبول بود؟

اگر بخواهیم از منظر حرفه ای صحبت کنیم تیم شهرداری ارومیه راه زیادی دارد تا به سطح تیم پیکان برسد زیرا پیکان تیمی با ریشه محکم و پرسابقه بوده و پرافتخار ترین تیم لیگ برتر است. پیکان ۳۵ سال است که در لیگ برتر حضور دارد و بهترین حمایت‌ها از این تیم می‌شود، این تیم باشگاه، سالن بدنسازی، استخر و تمامی امکانات مورد نیاز برای والیبال تخصصی را دارد اما درباره تیم ارومیه ۵ سال پگاه، یک سال فولاد، یک سال هیات والیبال و ۵ سال شهرداری ارومیه تیمداری کرده اند. بنده معتقدم که نباید تمامی انتظارها فقط از باشگاه فرهنگی، ورزشی شهرداری ارومیه باشد بلکه ارومیه که به پایتخت والیبال آسیا مشهور است و تماشاگرانش به عشاق والیبال معروف هستند، باید همه دست به دست هم بدهند تا در هر شرایطی چه در برد و چه در باخت، از تیم حمایت کنند. متاسفانه هنگام باخت همه باشگاه را مقصر می‌دانند اما هنگام پیروزی همه خود را سهیم می‌دانند. این تیم متعلق به تمامی دوستداران والیبال ارومیه است و باید خود را چه در برد و چه در باخت سهیم دانسته و مسئولان شورای اسلامی شهر، نمایندگان مجلس و استاندار نیز کمک کنند تا این تیم روی پای خود بایستد و فارغ از نتیجه، دیگر دغدغه این که آیا امسال تیم خواهیم داشت یا نه دیگر وجود نداشته باشد.

اکسیر نو- مباحث مالی تا چه حد در عملکرد بازیکنان تاثیر گذار بود؟

با توجه به این که امسال از لحاظ مالی وضعیت اقتصادی کشور خوب نبود و این امر بر پرداخت مبلغ قرار داد بازیکنان نیز تاثیر گذاشت؛ با این حال بازیکنان به خاطر مردم والیبال دوست ارومیه تمامی تلاش خود را انجام دادند.

اکسیر نو – شنیده‌ها حاکی از بروز اختلاف بر سر مسائل مالی بین بازیکنان و شهرداری ارومیه است. آیا این موضوع صحت دارد؟

ما یک خانواده هستیم و جا دارد که بگویم من با «سعید معروف» بیشتر وقت گذرانده ام تا پدرم! در یک خانواده اختلافاتی نیز پیش می‌آید اما در مدت اندکی حل می‌شود، مشکلاتی وجود داشت اما این مشکلات از سر راه برداشته شده و بازیکنان با همدلی و تعصب به بازی خود ادامه داده و لیگ برتر را به پایان رساندند.

اکسیر نو– سال بعد هم در شهر خودتان توپ خواهید زد؟

من به طور قطع قول می‌دهم تا زمانی که والیبال ارومیه «عبدالرضا علیزاده» را بخواهد، در ارومیه خواهم ماند.

3

اکسیر نو- حضور « رائول لوزانو » در تیم ملی والیبال ارومیه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

باید بگویم لوزانو جزو پرسابقه ترین مربیان جهان است و رزومه‌ای قوی در کارنامه والیبال خود دارد. همچنین کمک مربی ایشان « خوان سیچلو » نیز چند سالی سابقه مربیگری در والیبال ایران را دارد و قطعا حضور این دو مربی با سابقه تاثیر بسیار خوبی در والیبال ایران داشته و تیم ملی والیبال ایران به نتایج عالی خواهد رسید.

اکسیر نو– دلیل کناره گیری « اسلوبودان کواچ » از سرمربیگری تیم ملی والیبال ایران چیست؟

کواچ مربی جوانی است که تا حدی توانست به والیبال ایران کمک کند البته لازم به ذکر است که وی در سال اول مربیگری خود با هدایت تیم ملی توانست به نتایج خوبی دست یابد اما در سال دوم مربیگری اش، تیم به نتایج لازم نرسید و به مربیگری وی در ایران پایان داده شد.

اکسیر نو– آیا لوزانو هم می‌تواند مانند هموطن خود در مربیگری تیم ملی والیبال ایران موفق باشد؟

به نظر بنده تیم ملی والیبال با مربیگری کواچ به نتایج بهتری، نسبت به زمان مربیگری «خولیو ولاسکو» رسید. والیبال ایران از سال ۱۳۸۶ با ورود «زوران گائیچ» سلسله مراتبی را گذرانده است. با ورود این سرمربی سیستم جدیدی وارد والیبال ایران شد به این ترتیب که بازیکنان قبلی کنار گذاشته شده و بازیکنان جدیدی نظیر «سعید معروف»، «سیدمحمد موسوی» و «حمزه زرینی» جذب تیم ملی شدند. پس از اتمام مهلت قرارداد این مربی، با مربیگری مرحوم «حسین معدنی» با کسب مقام نائب‌قهرمان آسیا در جام ملت‌های آسیا، استارت والیبال ایران دوباره زده شد و در ادامه این موفقیت در مسابقات بین قاره ای در مقابل تیم‌های قوی جهان نظیر برزیل، کوبا و لهستان توانستیم امتیاز یک گیم را از آن خود کنیم. در جام جهانی ۲۰۱۰ نیز بعد از چندین سال توانستیم تیم‌های ایتالیا و ژاپن را شکست دهیم. ولاسکو با ورود خود به ایران مهارت برد را به ما آموخت زیرا در آن دوره از والیبال، بازیکنان حاضر در تیم ملی جوان تر بوده و توانایی پرش و قدرت بدنی بیشتری داشتند اما مهارت برد را نداشتند. با حرفه ای تر شدن بازیکنان و ورود کواچ توانستیم مقام دوم در لیگ جهانی و مقام ششم در جام جهانی را برای اولین بار کسب کنیم و با ورود لوزانو امیدواریم که سنت شکنی کنیم و تیم ملی والیبال ایران به المپیک راه پیدا کند.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

Notice: Undefined variable: post_id in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 104

Notice: WP_Query از نگارش 3.1 از رده خارج شده! تاریخ مصرف "caller_get_posts" گذشته است. به‌جای آن از "ignore_sticky_posts" استفاده کنید. in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3624

Strict Standards: Declaration of zipGun_walker_comment::start_el() should be compatible with Walker_Comment::start_el(&$output, $comment, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/lib/comment_walker.php on line 0

Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/1045): Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES) in /home/exireno1/public_html/old/comments_like_dislike/core/comments_like_dislike_core.php on line 67
Failed to connect to MySQL: (1045) Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES)
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3398