Notice: A session had already been started - ignoring session_start() in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 4
 جوابیه ای بر مرقومه یک دلواپس!/ بازنده های پرهیاهویی هستید - پایگاه تحلیلی خبری اکسیرنو
چند شب پیش نامه ای سرگشاده از سوی «مصطفی فروزان» کاندیدای احتمالی مجلس آینده شورای اسلامی خطاب به «نادر قاضی پور» نماینده فعلی ارومیه در خانه ملت منتشر شد. این نامه با محوریت برنامه توهین آمیز «هتل فیتیله ای» و غوغاسالاری ای که در آن مقطع از سوی قاضی پور صورت گرفت به نگارش درآمد.

 

هادی پناهی- اکسیر نو، هنوز ساعاتی از انتشار نامه نگذشته بود که جوابیه مانندی از سوی کانال تلگرامی دلواپسان در ۱۰ بند به نگارش آمد. جوابیه ای که از سوالات آن بیشتر مفهوم تقبیح دولت تدبیر و امید به نظر می رسید تا جوابیه ای به نامه مصطفی فروزان.

لازم به یادآوری است که نیت این مقال، دفاع از فروزان نیست چه آن که نقدهایی نیز بر این نامه ی سرگشاده وارد است اما به جهت قدر شمردن فضای فراهم شده برای گفت وگو و عدم بی تفاوتی نسبت به آن، ضروری دیده شد به برخی موارد آن اشاره ای داشته باشیم.

از یادگاری های دولت مهرورز بهاری تا رفتار عاقلانه روحانی

در این جوابیه تلگرامی اشاره شده است: «آیا منظورتان از فضای بهبود یافته اقتصادی، همان تورمی است که بالاتر رفته یا بازاری است که راکد است و یا همان خبر خوش خروج از رکود که ۴ وزیر ادامه آن را بحران خواندند؟»

– باید از این دوستان دلواپس پرسید با چه آمار و اطلاعاتی می گویید که تورم افزایش داشته و رکود حاکم بر بازار را متوجه این دولت می دانید؟ مرجع شما برای این ادعا چیست؟ طبق ماده ۵۴ قانون برنامه پنجم توسعه کشور،‌ مرکز آمار ایران مرجع رسمی تهیه، اعلام و انتشار آمارهای رسمی کشور است. گزارش های منتشره این مرکز نیز موید کاهش نرخ تورم در ۲ سال اخیر است. اقتصاد یک علم است؛ امری که در دولت مهرورز گذشته به فراموشی سپرده شده بود و اقتصاد دستوری مد نظر قرار می گرفت. امری که تورم را تا ۴۵ درصد افزایش داد و هزینه آن را بر دوش مردم انداخت و اکنون نتایج آن را در جامعه مشاهده می کنیم.  اگر مقالات به نگارش در آمده از سوی اقتصاد دانان مستقل و نه اظهارات سیاسیون به ظاهر اقتصاددان مراجعه کنید می بینید که دولت یازدهم در حوزه اقتصادی با یادگاری های به جا مانده از دولت بهار، به نوعی آچمز شده است.

کسری بودجه و نقدینگی بسیار بالا در جامعه حاصل پرداخت غیرعلمی و غیراصولی هدفمندی یارانه ها، عدم موجودی نظام بانکی به جهت سیاست های اقتصادی دولت قبل در مسائلی مانند مسکن مهر و تقریض از سیستم بانکی، تحریم های بانک مرکزی که سبب عدم نقل و انتقال ارز از راه قانونی شد، عدم سرمایه گذاری خارجی به جهت تحریم ها و … چنان حلقه کار را تنگ کرده که امروز شما را نیز که روزی حامی دولت بهار بودید را به اعتراض وا داشته است.

دلواپسان عزیز! تنها ایراد نگارش نامه ۴ وزیر به رئیس جمهور نیز تنها نوع انتشار آن بود که از طریق رسانه ها انجام شد. نوع رفتار دکتر روحانی نیز در مواجه با این نامه بسیار منطقی بود. دلواپسان گرامی! به یاد آورید روزهایی که سازمان برنامه و بودجه علی رغم اعتراض های کارشناسان و اساتید اقتصاد بسته شد و دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف و برخی از دانشگاه های دیگر تا آستانه تعطیلی پیش رفت. اقداماتی که باعث بی نظمی های مالی بسیاری شد.  اگر از خاطر شما رفته باشد حافظه تاریخی مردم ایران آنرا به فراموشی نسپرده است که کوچکترین انتقاد و اعتراضی نتیجه اش یا عزل وزیر بود یا انحلال یک مجموعه!

{ http://www.khabaronline.ir/detail/406135/Economy/macroeconomics }

سازمان مدیریت و برنامه ریزی چه نقشی در اقتصاد می تواند بازی کند؟

***

{ http://www.khabaronline.ir/detail/289269/ }

تیشه وزارت علوم به ریشه دانشکده مدیریت و اقتصاد شریف/ دانشگاهی موفق با یک درصد بیکاری فارغ التحصیلان

 

نقص در سوال و عقب ماندن استان های ترک نشین از قافله توسعه

در بند سوم پرسیده شده است: «هنوز متوجه نمی شوم از کدام فضای امنیتی می گویید که جذب سرمایه گذار را دفع کرده است آیا فضای آذربایجان غربی در این مورد مذکور(فیتیله به تعبیر حضرتعالی) بدتر از تبریز است ؟؟؟؟ که سرمایه گذاران را پس زند؟»

– خود سوال در این بند دارای نواقصاتی است چراکه به هیچ عنوان به تفاوت های این دو استان چه به لحاظ جغرافیایی و چه به لحاظ فرهنگ اقتصادی مردم توجه نشده است. هر چند این دو استان نام آذربایجان را یدک می کشند اما آذربایجان غربی به علت مرزی بودن همیشه مورد تاخت و تاز راهزنان و یاغیان بوده و در دوران ستم شاهی و سپس انقلاب شکوهمند اسلامی علاوه بر جنایات صدام، گروهک های تروریستی دموکرات، کومله، … و اکنون نیز پژاک هر از چند گاهی هوایی می شوند تا امنیت این استان را مورد تاخت و تاز قرار دهند.

آیا آذربایجان شرقی نیز این شرایط را دارد؟ آیا زیرساخت های اقتصادی در تبریز بیشتر قوام یافته است یا در آذربایجان غربی؟ توسعه زیرساخت های اقتصادی استان همجوار باعث شده است تا اثرات منفی ناشی از این گونه شوک ها بر اقتصاد آذربایجان شرقی کمتر از آذربایجان غربی نمود داشته باشد. شایان ذکر است اگر به سبقه تاریخی شهر تبریز به عنوان «شهر اولین ها» نگاه کنیم، متوجه می شویم که حتی این شهر نیز در بسیاری از شاخص ها، رتبه های برتر خود را از دست داده و استان هایی مانند اصفهان و یزد و شیراز از آن پیشی گرفته اند.

گهی فرصت طلب گهی معترض بر حق؟ مرگ بر پوپولیسم!

دلواپس گرامی! فرموده اید: « نسل من و شما همچنان که عاشق زندگی است نمی خواهد مورد تمسخر قرار گیرد چه خودش و چه قومش و همین نسل جوان از مجاری قانونی می خواهد تا حقش پیگیری شود. به همین دلیل از یک نماینده انتظار دارد که نسبت به احقاق حقش پیگیر شود حال آن نماینده چه قاضی پور باشد و چه مصطفی فروزان.»

– باید گفت، به طور منطقی هیچ فرد یا قومی نمی خواهد مورد تمسخر قرار گیرد. اعتراض هم حق همه مردم است اما مگر همین رسانه های شما معترضان را در «فتوتیترهایش» فرصت طلب خطاب نکرد؟! چگونه است که آنجا فرصت طلبند اما اینجا که به نفعتان است معترض و دارای حق و حقوق؟! در ضمن مگر آقای قاضی پور کاری جز قیل و قال همیشگی و بدون عمل انجام داد؟! مگر نگفت که فیتیله سرافراز را پایین می کشد؟! قرار است این اتفاق چه زمانی و به چه نحوی محقق شود. آقای قاضی پور باید به افکار عمومی پاسخ دهد که تا کنون چه کاری برای احقاق حقوق حقه مردم آذربایجان از مجاری قانونی انجام داده اند. یا چه اقداماتی در مجلس برای اجرای اصول ۱۵ و ۱۹ قانون اساسی انجام داده است. تاریخ انقضای رفتارهای پوپولیستی به سررسیده است. به واقع باید فریاد زد: “مرگ بر پوپولیسم” و سکوت کرد!

ادامه مزه پرانی ها و دلخوش به مچ گیری

در بند ۶ دلواپسی هایتان، روش بالای نفت در دولت بهار محمود احمدی نژاد و شکست های اقتصادی را به توافق هسته ای در این دولت پیوند زده اید و اینگونه مرقومه کرده اید که: « به نکته خوبی اشاره کردید که فروش نفت بالا بوده و اقتصاد دولت قبل لنگ …اما آیا توافق هسته ای توانست راه نجات و مشکل آب خوردن مردم را حل کند؟»  

– به قول آن بازیگر؛ مگر می شود؟ مگر داریم؟ در این باره مردم نیک می دانند زمانی که احمدی نژاد دولت را تحویل گرفت ایران روزانه حدود ۲.۵ میلیون بشکه نفت صادرات داشت، تورم نیز ۹.۵ درصد بود و قیمت نفت نیز به یکباره افزایش بی سابقه ای داشت. به طوری که درآمدهای آن دولت از کل درآمد دولت های پیش از آن و حتی قبل از انقلاب بیشتر بود اما وقتی که دولت را بعد از ۸ سال تحویل داد، فروش روزانه نفت به حدود ۵۰۰ تا ۷۵۰ هزار بشکه کاهش پیدا کرده بود، بانک مرکزی تحریم شده بود و ارز حاصل از فروش نفت نمی توانست از مجاری قانونی وارد کشور شود. امثال بابک زنجانی، در این فضا فرصت غارت بیت المال را پیدا کردند. قبول ندارید؟ توافق هسته ای چندی نیست که با هدایت داهیانه رهبر معظم انقلاب و تلاش های تیم دیپلماسی کشورمان به سرانجام رسید. راه نجات نیز در اتحاد و همدلی مردم و مسئولان در داخل می گذرد. شما به تکه پرانی های خود ادامه دهید، مردم جشن هسته ای برگزار کردند و انشاءالله جشن پیروزی ورود نیروهای عقلانی و با برنامه (منظور کاندید خاصی نیست) به مجلس در مقابل پوپولیست ها را خواهند گرفت. شما فعلا به تکه پرانی ادامه دهید و از آب خوردن مسئولان عکس بگیرید و خوش باشید آقای دبیر سیاسی.

حداقل شما از نفوذ نگویید!

دلواپسان عزیز! در جایی دگر اشاره داشته اید « -جناب فروزان! آیا منظورتان از هیات های تجاری همان هیات های انگلیسی و … است که در اصفهان و شیراز و … حضور یافتند؟ ولی بهتر نیست که نسبت به عزت ملی با اقتصاد داخلی و مقاومتی توجه ویژه شود تا زمینه نگرانی رهبر معظم انقلاب در مورد نفوذ نیز مرتفع گردد؟ آیا بهتر نیست که به جای نگاه به دست خارجی به عرق های پیشانی کارگر ایرانی توجه کرد؟»

– لطفا کمی اخبار صداوسیمای ملی را که مدیرکل حوزه خبر آن از نزدیکان آقای سعید جلیلی است را نگاه کنید، اگر به سایر رسانه های مجازی و مکتوب اعتقاد ندارید و آنها را نفوذی می دانید. نه فقط هیات تجاری از انگلیس بلکه از سوی بسیاری از کشورهای توسعه یافته و … یا وارد کشورمان شده اند یا در صف انتظار هستند که از فرصت های پیش آمده برای سرمایه گذاری عقب نمانند. کمر کارگران در دولت بهار اصولگرایان شکست. کمر کافرما و صاحبان صنایع هم شکست. می خواهید سری به شهرک های صنعتی آذربایجان غربی بزنید و از دلیل ورشکسته شدن صاحبان صنایع  بپرسید؟

/http://www.jamaran.ir/fa/n97479

{هجوم اروپایی ها به ایران پس از توافق}

راستی! این نکته را از یاد نبرم، وقتی دلواپسان نگران نفوذ می شوند آدم ته دلش می لرزد، می ترسد. آخر وقتی احمدی نژاد نامی حرف زعمای اصولگرا را که بر روی لاریجانی اجماع کرده بودند را زمین زد و در انتخابات ریاست جمهوری نهم حاضر شد، سپس کاری کرد تا همه اصولگرایان از وی حمایت کنند، جریان انحرافی را به جان انقلاب انداخت و یا متهم فساد مالی را به عنوان رئیس کمیته ضدفساد اقتصادی انتخاب کرد و به وی مدال افتخار داد هنوز مدرک نفوذشناسی خود را اخذ نکرده بودید؟ امثال شما نمی تواند خیال رهبری معظم انقلاب را از نفوذ راحت کند. عادت کرده اید از نام رهبر معظم انقلاب هزینه کنید.   شما در این بازی بازنده اید؛ بازنده های پرهیاهو!

http://www.entekhab.ir/fa/news/114817

{لاریجانی: ۸۴ قرار بود روی من اجماع شود اما برخی نظم را بهم زدند، فکر کردند زرنگی کردند/ از دبیری شورای امنیت ملی استعفا دادم، چون لزومی نمی دیدم که مزاحم احمدی نژاد باشم}

http://alef.ir/vdccxmqi42bqp18.ala2.html?257308

 { پرونده آقای معاون اول به ایستگاه آخر رسید }

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

Notice: Undefined variable: post_id in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 104

Notice: WP_Query از نگارش 3.1 از رده خارج شده! تاریخ مصرف "caller_get_posts" گذشته است. به‌جای آن از "ignore_sticky_posts" استفاده کنید. in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3624

Strict Standards: Declaration of zipGun_walker_comment::start_el() should be compatible with Walker_Comment::start_el(&$output, $comment, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/lib/comment_walker.php on line 0

Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/1045): Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES) in /home/exireno1/public_html/old/comments_like_dislike/core/comments_like_dislike_core.php on line 67
Failed to connect to MySQL: (1045) Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES)
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3398