Notice: A session had already been started - ignoring session_start() in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 4
 اوج گیری بانوان فوتبالیست آذربایجان غربی - پایگاه تحلیلی خبری اکسیرنو
ورزش های بانوان به ویژه ورزش های قهرمانی هنوز در کشور و به تبع آن در استانها هنوز جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است. با این حال چند سالی می شود که تیم فوتبال بانوان استان با حمایت های نهاد مختلف مانند شهرداری و سازمان همیاری استانداری حضور کج دار و مریضی در مسابقات لیگ داشته است.

خبرنگار همشهری «سینا پسران افشاریان»

 ورزش های بانوان به ویژه ورزش های قهرمانی هنوز در کشور و به تبع آن در استانها هنوز جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است. با این حال چند سالی می شود که تیم فوتبال بانوان استان با حمایت های نهاد مختلف مانند شهرداری و سازمان همیاری استانداری حضور کج دار و مریضی در مسابقات لیگ داشته است.  امسال نیز تیم فوتبال بانوان با مشکلات زیادی پا در مسابقات گذاشت و تیم تا آستانه انحلال هم پیش رفت اما در ادامه راه با دستور استاندار آذربایجان غربی، تیم روندی رو به رشد در پیش گرفت به شکلی که در آخرین دیدارش در لیگ، برابر سپاهان مدعی قهرمانی به پیروزی ۴ بر ۳ دست یافت. مربیان و بازیکنان تاثیر نقش حمایتی استاندار آذربایجان‌غربی و مدیرعامل سازمان همیاری را در بهبود شرایط تیم و کسب نتایج درخشان هفته‌های گذشته را بسیار زیاد می دانند و ادامه این حمایت برای فصل آینده را خواستارند.

حمایت ادامه دار از دختران فوتبالیست

 استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در ابتدای آغاز مسئولیت در استان، از طریق رسانه از انحلال تیم بانوان همیاری خبر دار شده است، گفت: با توجه به اهمیت ورزش بانوان و توجه ویژه دولت به این حوزه پیگیری ها و دستورات لازم برای حمایت از تیم همیاری صادر شد.

«محمد مهدی شهریاری» با اشاره به نتایج خوب تیم بعد از حمایت های انجام شده، اظهار کرد: در ابتدای فصل مانع انحلال تیم شدیم و با حمایت از آن شرایط را برای حضور تنها نماینده استان در لیگ برتر ایجاد کردیم. حمایتها از تیم فوتبال بانوان را ادامه خواهیم داد  تا برای این فصل و فصل آینده تمهیدات ویژه ای جهت حضور پرقدرت‌تر در لیگ برتر اندیشیده شده است.

وی در پایان افزود: مشکلات باقیمانده باشگاه نیز با تغییر نوع نگاه‌ها به ورزش بانوان و توجه به بحث قهرمانی بانوان حل خواهیم کرد.

مهیا شدن برای قهرمانی

مدیرعامل سازمان همیاری آذربایجان‌غربی گفت: در آغاز مسابقات لیگ برتر فوتبال بانوان،  بدلیل مشکلاتی که داشتیم و بدهی‌هایی که از فصول قبل باقیمانده بود، شرایط سختی برای حضور در لیگ برای ما بوجود آمد اما در نهایت با حمایت استاندار تیم را برای لیگ محیا کردیم.

«علیرضا ستاری» افزود: دیر بسته شدن تیم و نبود بازیکن سطح بالا برای جذب بدلیل اینکه بیشتر آنها به تیم های دیگر پیوسته بودند، باعث شد با تعداد بازیکن کمی در لیگ حضور پیدا کنیم که خوشبختانه در نیم فصل برای بهبود شرایط تیم، ۲ بازیکن از تیم‌های سپاهان و پارس جنوبی را جذب کردیم.

وی اظهار کرد: با حمایت های استانداری، روند رو به رشدی در تیم ایجاد شد، به طوریکه در این هفته برابر سپاهان مدعی پیروز شدیم.

مدیرعامل سازمان همیاری آذربایجان‌غربی در مورد پرداختی قرارداد بازیکنان گفت: تمام بدهی فصل گذشته، و مبلغ قرارداد بازیکنان تا نیم فصل پرداخت شده و تا انتهای فصل نیز بقیه قراردادها پرداخت خواهد شد.

ستاری افزود: تا پایان فصل ۵ بازی دیگر برابر تیم‌های پالایشگاه ایلام، استقلال خوزستان، گل گهر سیرجان و نماینده سنندج و شیراز خواهیم داشت که امیدواریم با تلاش بازیکنان حداکثر امتیازات را کسب و با رتبه مناسب این فصل را به پایان برسانیم.

وی در مورد برنامه‌های فصل آینده نیز اظهار کرد: متاسفانه این فصل و بخاطر مشکلات ابتدای لیگ، امکان رسیدن به تیم‌های بالای جدول وجود ندارد اما با این شرایط و حمایت‌های استاندار، فصل آینده تیمی در حد قهرمانی روانه لیگ خواهیم بست تا بتوانیم برای استان افتخار آفرینی کنیم.

وی ضمن تشکر از استاندار افزود: پرداخت هزینه‌های رفت و آمد و اسکان به بهترین شکل و همچنین در اختیار قرار دادن زمین چمن خانه جوان از جمله کمک‌هایی بود که جناب شهریاری برای حمایت از تیم داشتند که تاثیر زیادی در بالارفتن روحیه بازیکنان و تیم و کسب نتایج خوب داشت.

مدیرعامل سازمان همیاری آذربایجان‌غربی در پایان گفت: بجز استاندار و سازمان همیاری، هیچ نهاد و ارگانی حمایتی از تیم لیگ برتری نداشتند وتنها در حد وعده وعید، قول هایی را به ما دادند.

تلاش برای حضور در تیم ملی

بازیکن تیم همیاری آذربایجان‌غربی با اشاره به شرایط خوب این روزهای این تیم در لیگ برتر فوتبال بانوان گفت: تیم در ابتدای فصل با مشکلات زیادی چون نبود اسپانسر و حمایت‌ها مواجه بود و حضورش در لیگ برتر تا آخرین لحظه‌ها قطعی نشده بود و خوشبختانه با حمایت های انجام شده در نهایت توانستیم شرایط حضور در لیگ برتر را کسب کنیم.

«هدیه حسن‌زاده» افزود: نیم فصل اول و به‌دلیل اینکه تیم در آخرین لحظه‌ها بسته شد برخی بازیکنان اصلی تیم جذب سایر تیم‌ها شدند و فصل را به سختی شروع کردیم اما در ادامه شرایط تیم بهتر شد و اکنون توانستیم نتایج خوبی در هفته های گذشته کسب کنیم.

وی درباره ۱۱ گلی که طی ۲ بازی برابر آذرخش و سپاهان به‌ثمر رساند اظهار کرد: بیشتر هفته‌های نیم فصل اول به عنوان بازیکن خط دفاع  به میدان رفتم اما در هفته‌های پایانی دور رفت و بازی‌های دوربرگشت با تغییر پست به خط میانی و حمله توانستم از توانایی‌هایم به بهترین شکل استفاده کنم و اکنون نیز با ۱۶ گل شرایط مناسبی دارم و امیدوارم با ادامه روند بتوانم باعث بهبود شرایط تیم شوم.

حسن‌زاده در مورد امیدش به حضور در تیم ملی گفت: متاسفانه بازی‌های لیگ بانوان امکان پخش یا ضبط ندارند و مربیان تیم ملی نیز چندان در ورزشگاه‌ها برای تماشای بازی ها حضور پیدا نمی کنند و تیم ملی نیز بعد از مدت‌ها انحلال، سال گذشته با بازیکنان شناخته شده بسته شد، با این حال امیدوارم شرایط طوری پیش رود که با توجه‌ مربیان به همه بازی ها و همه بازیکنان، شرایط انتخاب بازیکنان به تیم ملی عادلانه باشد.

وی در مورد پرداختی‌های باشگاه نیز افزود: خوشبختانه با حمایت‌های صورت گرفته و تلاش‌هایی که مدیرعامل سازمان انجام می دهد بیش از نیمی از قراردادها پرداخت شده  و قرار است باقی مبلغ قراردادها تا پایان فصل پرداخت شود که این اتفاق روحیه بازیکنان و تیم را افزایش داده است.

حسن زاده در مورد آینده خود و باشگاه نیز گفت: مسئولین باشگاه با توجه به حمایت‌های صورت گرفته قول داده اند فصل آینده تیمی مدعی قهرمانی بسته شود که به نظرم با این شرایطی که اکنون در تیم داریم این اتفاق با جذب چند بازیکن خوب و بسته شدن زودتر تیم دور از دسترس نیست.

وی در پایان اظهار کرد: آرزویم کسب نتایج خوب با تیم همیاری، رسیدن به رتبه خوب در لیگ و حضور در تیم ملی و همچنین لژیونر شدن در لیگ‌های خارجی است.

منبع: روزنامه همشهری

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

Notice: Undefined variable: post_id in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 104

Strict Standards: Declaration of zipGun_walker_comment::start_el() should be compatible with Walker_Comment::start_el(&$output, $comment, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/lib/comment_walker.php on line 0

Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/1045): Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES) in /home/exireno1/public_html/old/comments_like_dislike/core/comments_like_dislike_core.php on line 67
Failed to connect to MySQL: (1045) Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES)
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3398