فصل فستیوال‌های گردشگری؛
IMG_3748این روزها صداهای ناکوکی از برگزاری یا عدم برگزاری برخی جشنواره های محلی و منطقه‌ای به گوش می‌رسد. دلایل و بهانه‌های این امر البته گرچه در ظاهر قابل‌بحث و حتی بررسی است اما باید متوجه بود که انتظار سوددهی فوری و آنی از برخی از رویدادها و اتفاقات در سطح یک شهر، استان و یا حتی کشور، به‌دلیل سنخ و شکل آن رویدادها و اثرات آن، شاید چندان منطقی نباشد.
با افتتاح نیروگاه 400 مگاواتی
form140_etoolsfile_image_2019_5_9-8_52_13_103_rew-54e601af-6fab-4f33-a535-ce9aa870d2a2آذربایجان غربی به عنوان استان یک استان مرزی از قابلیت های فراوانی برای صادرات برق و درآمدزایی برخوردار است اما ابتدا باید زیرساخت های لازم برای این منظور تدارک دیده شود. به نظر با تکمیل نیروگاه 400 مگاواتی استان صادرات برق نیز محقق خواهد شد.
همزمان با سفر رئیس جمهور؛
455704146_361926
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی:
139402021429172495150524شهرک های صنعتی مامن واحدهای صنعتی هستند که با توجه به وضعیت بد اقتصادی متاسفانه تعدادی از آن ها با ظرفیت کم فعالیت می کنند. از سال 95 تاکنون هر ساله تسهیلاتی به واحدهای نیمه فعال صنعتی تعلق می گیرد که برای دارندگان واحدهای صنعتی در داخل شهرک های صنعتی، تخفیفات ویژه ای در نظر گرفته می شود.
urlبا وضعیت بد اشتغال و درآمد، رشد قیمت کالاهای اساسی زندگی به طور غیر منطقی در حال افزایش است و هرروز شاهد بی ثبات شدن قیمت این کالاها هستیم. اگر از فروشندگان کالاها علت گرانی کالای مورد نظر را سوال کنید، دلیل را بالا رفتن قیمت ارز می‌دانند، این در حالی است که قیمت بیشتر این کالاها نمی تواند ارتباطی با قیمت ارز داشته باشد، چراکه تولید خود استان بوده و یا از سایر استان ها وارد می شوند که در این صورت نیز به دلیل عدم تغییر قیمت سوخت، هزینه حمل و نقل نیز نکرده و این افزایش قیمت غیر منطقی است.
WhatsApp Image 2018-06-04 at 1)بازار سرپوشیده ارومیه از گذشته تاکنون همه روزه میزبان سیل عظیمی از مردم بود که مایحتاج زندگی خود را از این بازار خریداری می کردند چراکه تمامی اقلام اساسی زندگی در این بازار وجود دارد و بیشتر کسبه آن از قدیمی های بازار بوده و همیشه انصاف را رعایت کرده و مشتری های ثابت خود را داشت به طوریکه ازدیاد خریداران مانع از حرکت با سرعت زیاد می شد اما اکنون هنگام مراجعه به همین بازار سرپوشیده که تاکنون رنگ بی رونقی را به خود ندیده بود، تنها فروشندگانی را مشاهده می کنید که در انتظار خریدار از فرت بی حوصلگی خوابشان برده و یا دست در زیر چانه شان زده و چشم در راه چند خریدار هستند تا بتوانند روزی خود و خانواده شان را به دست آورند.
تنها در ۴ سال اخیر، کارکنان این نهاد ۳ برابر شده‌اند
036سرویس اقتصادی - رکودهای اقتصادی چند سال اخیر، بیش از هر قشر و سازمانی، دامن گیر شهرداری‌های کشور شده است؛ علی‌الخصوص شهرداری‌های بزرگ‌تر با چالش اقتصادی و مالی بیشتری درگیر هستند. یکی از اصلی‌ترین علت‌های بحران‌های مالی شهرداری‌های کشور، نبود درآمدهای پایدار و اتکای مالی آنها به درآمدهای ناپایدار چون اخذ عوارض از مردم به شکل‌های صدور پروانه ساختمانی، عوارض نوسازی، تغییر کاربری، عوارض کسب و پیشه و خودرو و... است. این وضعیت در کنار رکود بازار مسکن، تحریم‌های بین‌المللی اقتصادی، تورم و وضعیت نامساعد اقتصادی حاکم بر کل کشور، شهرداری‌ها را به آستانه ورشکستگی کشانده است. یک شهرداری استان آذربایجان‌غربی هم از این قاعده مستثنا نبوده و بحران مالی فراوانی دامن گیر این شهرداری شده و شواهد و قرائن پیش رو حکایت از ورشکستگی قریب‌الوقوع مالی این شهرداری دارد.
توصیه-هایی-به-زنبورداران آذربایجان غربی در امر تولید عسل جزو استان های پیشرو کشور است که باید برای بالا بردن هرچه بیشتر کیفیت عسل های تولیدی تلاش کرد. اکنون بالا بردن کیفیت تولیدات عسل بیش از پیش مورد توجه مسئولان کشوری و استانی قرار گرفته است. در این گزارش به بررسی اقدامات انجام شده برای بالا بردن کیفیت عسل تولیدی خواهیم پرداخت.
785446554در سال‌های اخیر شاهد این هستیم که سرمایه‌گذاران از سمت صنعت و کشاورزی به سمت حوزه گردشگری میل پیداکرده‌اند. ولی در این مسیر با مشکلات فراوانی درگیر بوده و بعضاً باوجود علاقه بسیار از ادامه مسیر پشیمان شده و سرمایه خود را به حوزه‌ی دیگری گسیل می‌دهند. دراین‌بین نیاز است تا دستگاه‌های دولتی با اعمال سیاست‌های تشویقی و همچنین رفع موانع سرمایه‌گذاری در این بخش، نسبت به تشویق سرمایه‌گذاران جهت نیل به حوزه گردشگری و ایجاد بسترهای مناسب به جهت جذب گردشگر و مسافر به این استان اقدام کنند.
11111111111با توجه به اهمیت استراتژیک این دروازه گمرکی، مدیرانی که برای این سکان‌داری آن انتخاب می‌شوند باید از افراد متخصص، متعهد، شفاف، جسور، قانونمند و اهل‌فن باشند و از سوی دیگر نیز در این پست ثبات داشته باشند. متأسفانه علی‌رغم اهمیت این موضوع در طی سه سال گذشته، پنج مدیرکل (عباسپور، آذربد، برکابیان، انصاریان و معصومی) به این سمت گمارده شده‌اند و یا جابجا شده‌اند که این تغییرات مدیریتی می‌تواند نشان از بی‌ثباتی و سلیقه‌ای عمل نمودن و یا نشأت گرفته از شایعاتی است که گویا این مدیران به علت هم‌‎سو نبودن یا مقاومت در مقابل خواسته‌های برخی افراد و مسئولان متنفذ منطقه و استان و حتی کشوری، جابه‌جا می‌شوند.
فاطمه قنبرپور مشاور استاندار سابق آذربایجان‌غربی:
photo_2018-03-07_12-23-15اشاره: او از معدود بانوان فعال در حوزه اقتصادی، بازرگانی و اجتماعی آذربایجان‌غربی است. متولد سال 1348 بوده و در سال 1372 از رشته اقتصاد بازرگانی در مقطع کارشناسی، فارغ‌التحصیل شده است و از سال 1372 با مدیرعاملی شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی در آذربایجان‌غربی، فعالیت اقتصادی و بازرگانی خود را آغاز کرده است. وی در طول 26 سال فعالیت اقتصادی خود، همواره جزو صادرکنندگان برتر استان بوده و از سال 1393 پس از برگزاری پارلمان بخش خصوصی و کسب رأی اول کمیسیون بازرگانی به‌عنوان عضو هیئت نمایندگان و تنها بانوی اتاق بازرگانی ارومیه انتخاب شد.
82425711-71405276 معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی می گوید: از میان فرش های دستباف تولیدی آذربایجان غربی فرش ریز ماهی خوی به ثبت ملی و جهانی رسیده و فرش افشار تکاب نیز ثبت ملی شده و در حال طی مراحل ثبت جهانی است.
8556466فرش تولیدی آذربایجان غربی یکی از با کیفیت ترین فرش های کشور است. امروزه وجود مشکلات صادراتی، نبود نمایشگاه دائمی، نبود مشاغل مکمل قالیبافی و مشکلات دست و پاگیر بیمه کارگران فرش بافی، روند عرضه این آثار کم نظیر در بازارهای جهانی را کند کرده اما صادرات آن همچنان ادامه دارد.
انبنادرباره آخرین وضعیت ناوگان اتوبوس رانی به گفت و گو با « ناصر سعید آبادی » مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری ارومیه پرداختیم.
545454 همواره مسئولین و رسانه ها در پی فرهنگسازی برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در جهت کنترل ترافیک و کاهش آلودگی هوا هستند. با توجه به نبود مترو، متروبوس و اتوبوس های بی آر تی در آذربایجان غربی و ارومیه تنها دو گزینه استفاده از تاکسی و اتوبوس در پیش روی افراد معتقد به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3398