Notice: A session had already been started - ignoring session_start() in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 4
 اصلاح طلبان رقیب اصلاح طلبان شدند! - پایگاه تحلیلی خبری اکسیرنو
با فراموشی اصولگرایان؛
اصلاح طلبان بیست و هفتمین روز از بهمن ماه پرحادثه را پرخبر سپری کردند.

به گزارش اکسیر نو، در حالی که احزاب سیاسی این روزها در تلاطم انتشار لیست های مورد حمایت شان هستند، اصلاح طلبان آذربایجان غربی که از تابستان امسال دچار انشقاق درونی شده و دیگر آب شان در یک جوی نمی رود، روز سه شنبه ۲۷ بهمن ماه، با انتشار لیست هایی متفاوت از کاندیداهای مورد حمایت شان، بار دیگر انشقاق شان را علنی تر کردند.

جوانان ودانشحویان اصلاح طلب که پس از ناامیدی از حضور “علی عبدالعلی زاده” برای حضور در انتخابات مجلس دهم از حوزه انتخابیه ارومیه، فرصت را غنیمت شمرده و با راه اندازی ستادی تحت عنوان “سرو” کوشیدند گفتمان جدیدی از اصلاح طلبی را در آذربایجان غربی بنا نهاده و با پس از زدن اصلاح طلبان انشقاق یافته، اصلاح طلبی مطلوب شان را پیاده کنند، هفته گذشته از کاندیداهای مجلس دهم خواستند برای آن که در لیست مورد حمایت اصلاح طلبان و اعتدالیون قرار بگیرند، رزومه ای از فعالیت هایشان را به این ستاد ارسال کنند اما این دعوت در نهایت منجر شد، اسامی ۳ نفر از کاندیداهایی که دو تن از آنان به قدری گمنام هستند که اصلاح طلب بودن یا نبودن شان تاثیری در تصمیم گیری ها نداشته باشد، به عنوان کاندیداهای تحت حمایت اصلاح طلبان و حامیان دولت منتشر شود.

ستاد سرو، روز سه شنبه نشست خبری ای برای رئیس و نائب رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در آذربایجان غربی برگزار کرد و طی آن، آقایان هادی بهادری و مجید میلان به همراه خانم الهه سرشار به عنوان کاندیداهای اصلاحات و حامیان دولت در ارومیه معرفی شدند.

انتخاب یک کاندیدای ترک، یک کاندیدای کُرد، به همراه یک بانو برخواسته از همان شرطی بود که “علی عبدالعلی زاده” پدر معنوی اصلاح طلبان آذربایجان غربی برای ورودش به انتخابات مجلس دهم پیش پای هواخواهان اش نهاده بود که البته پس از عدم ورودش به این انتخابات، ابتر ماند اما حامیان اش، این تز او را نادیده نگرفته و تلاش کردند در لیست انتخابی خود، آن را مورد توجه جدی شان قرار دهند.

انتشار این لیست در فضای مجازی و گروه ها و کانال های تلگرامی کافی بود تا صدای اصلاح طلبان رقیب درآمده و نسبت به این لیست واکنش شدیدی از خود نشان دهند و وعده انتشار لیست واقعی را تا ساعاتی دیگر بدهند.

اواخر سه شنبه شب، شورای هماهنگی جبهه اصلاحات آذربایجان غربی ۸ کاندیدای لیست اصلاح طلبان و حامیان دولت تدبیر و امید در این استان را اعلام کرد که براساس گفته ” نادر علیزاده” دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات آذربایجان غربی، آقایان علی ملازاده، عابد فتاحی و مصطفی فروزان به عنوان کاندیداهای مورد حمایت اصلاح طلبان و حامیان دولت تدبیر و امید در حوزه انتخابیه ارومیه لیست شده بودند.

انتشار دو لیست از جبهه اصلاحات در آذربایجان غربی، به وضوح نشانگر انشقاق شدید در میان اصلاح طلبان است اما در این میان می توان لیست شورای هماهنگی جبهه اصلاحات آذربایجان غربی را نزدیک ترین لیست به جناح اصلا طلبی برشمرد و نسبت به لیست منتشر شده شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در آذربایجان غربی به دیده تردید نگریست.

آنچه که پیداست، روزهای پرتنشی در راه است. ستاد سروی ها که با گم کردن هدف خود، به سنگر حمید صداقت پیشه و اسمعیل میرزایی از شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در آذربایجان غربی تبدیل شده اند، رقیب جدیدی به نام “ستاد پویش” برای خود تراشیده اند که گویا این ستاد نیز سنگر عباس خورشیدی و علی اکبر عسگری دو تن از کاندیداهای رد صلاحیت شده انتخابات مجلس دهم در حوزه های انتخابیه ارومیه و سلماس و همفکران آنان باشد.

به نظر می رسد، اصلاح طلبان بیش از آن که در انتخابات مجلس دهم با رقبایی از جبهه اصولگریان مواجه باشند، با خودشان و در میان خودشان رقابت دارند و این رقابت نتیجه ای جز شکست برای این جناح نخواهد داشت.

 

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

Notice: Undefined variable: post_id in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 104

Notice: WP_Query از نگارش 3.1 از رده خارج شده! تاریخ مصرف "caller_get_posts" گذشته است. به‌جای آن از "ignore_sticky_posts" استفاده کنید. in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3624

Strict Standards: Declaration of zipGun_walker_comment::start_el() should be compatible with Walker_Comment::start_el(&$output, $comment, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/lib/comment_walker.php on line 0

Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/1045): Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES) in /home/exireno1/public_html/old/comments_like_dislike/core/comments_like_dislike_core.php on line 67
Failed to connect to MySQL: (1045) Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES)
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3398