Notice: A session had already been started - ignoring session_start() in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 4
 اسپک در زمین خودی باشگاه شهرداری ارومیه - پایگاه تحلیلی خبری اکسیرنو
شهرداری هوادار نمی خواهد!
شهرداری ارومیه می خواهد بخشی از هزینه های سنگین قرار داد بازیکنان خود را از جیب هواداران بپردازد.

هادی پناهی – اکسیر نو، اگر در کوچه پس کوچه های ارومیه قدم بزنید، به طور قطع دو چیز را با چشمان خود خواهید دید. تاک های انگوری که در دیوار خانه ها خود نمایی می کند و نوجوانانی که نخی را به دو طرف دیوار بسته اند و با انواع و اقسام توپ ها مشغول بازی هستند، بازی ای که والیبال نام دارد.

بله، والیبال رشته اول ارومیه است و پیر و جوان هم نمی شناسد. اگر به سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه یا به قول هوادارن ارومی «دورنالار یوواسی» هنگام مسابقات لیگ برتر والیبال سری بزنید می توانید انواع اقسام آدم ها را در آنجا ببینید. از پیرمردهایی که شاید در حالت عادی حوصله یک ساعت صحبت کردن را هم ندارند، از بزن بهادرهای شهر و البته دانش آموزانی که از مدرسه فرار کرده اند تا در سالن به تششویق تیم محبوب شان بپردازند تا پزشک ها و مهندسین نام آشنای شهر. این جمع اضداد در یک محفل فقط یک چیز را نشان می دهد و آن عشق به والیبال است و البته عاقلان را یک اشارت بس. همین عشق به والیبال است که FIVB  لقب ” شهر عشاق والیبال ” را به مردم ارومیه داده است.

لیگ برتر سال گذشته در شرایطی برگزار شد که ۲ گروهه شدن لیگ باعث میزبانی کمتر تیم ها شده بود چنان که هواداران ارومیه ای تعداد دیدارهای کمتری در ورزشگاه حضور داشته باشند. در کنار آن برگزاری فینال لیگ برتر در تهران به صورت تک بازی نیز حسرت ها را در دل هواداران علاقه مند بیشتر کرد.

با تغییر روشی که امسال سازمان لیگ فدراسیون در لیگ به وجود آورده، ۱۲ تیم به صورت رفت و برگشت به مصاف هم خواهند رفت و بعد از آن بازی های پلی آف به صورت ۲ برد از ۳ بازی و بازی های نیمه نهایی و فینال به صورت رفت و برگشت و ۳ برد از ۵ بازی برگزار خواهد شد. این تغییر رویه نوید حضور بیشتر تماشاگران برای دیدن بازی تیم محبوب شان را می داد اما به ناگاه ۲ روز مانده به بازی اول لیگ که اتفاقا می تواند فینال لیگ در روز اول نیز لقب بگیرد خبر رسید باشگاه شهرداری قیمت بلیط را ۱۰ هزار تومان برای هر فرد اعلام کرده است. خبری که در همان دقایق اول انتشار آن بازتاب عجیبی در فضای مجازی داشت و همراه با اعتراض و بحت و حیرت علاقه مندان والیبال شد.

در این مجال ذکر چند نکته الزامی است.

۱- اگر به ترکیب تیم شهرداری ارومیه نگاهی موشکافانه داشته باشیم. می توان دریافت که تیم اول شهرداری از وضعیت خوبی برخوردار است اما اگر در طول فصل مصدومیتی برای یکی از این بازیکنان کلیدی پیش بیاید در روی نیمکت گزینه قابل ذکری برای جایگزینی وجود ندارد و باید اذعان کرد فاصله ازیکنان ثابت با ذخیره شهرداری ارومیه بسیار زیاد است. خرید های بحث برانگیزی مانند مهدی بازارگرد با ۳۸ سال سن نیز نمی تواند در مواقع ضروری گرهی از کار تیم بگشاید. با این وضعیت مسلما حمایت پرشور هواداران کمک مهمی برای تیم خواهد بود اما آیا این چنین حاشیه سازی ها (شما بخوانید گل به خودی) می تواند حمایت هوادار را در روزهای سخت به دنبال داشته باشد؟

۲-  در تیم بانک سرمایه که امسال برای اولین بار پا به مسابقات لیگ برتر والیبال گذاشت است و بازیکنان نامی زیادی را نیز جذب کرده است. بازیکنانی مانند فرهاد ظریف، محمد موسوی و شهرام محمودی حضور دارد که اظهارات و اقدامات آنها علیه هواداران ارومیه ای، موجی از نفرت را در شهرعلیه آنها ایجاد کرده است و البته حضور آنها از سوی سکوها به این آسانی تحمل نخواهد شد و جو روانی شدیدی را تحمل خواهند کرد. باز هم باید اذعان کرد که آیا باشگاه با افزایش قیمت بلیط ها قصد دارد که به عمد حضور هواداران را در سکوها کم رنگ کند و حمایت هوادارن را از خود دریغ کند؟

۳- مورد سومی که باید به آن توجه داشت این است که امضا قرارداد با بازیکنانی مانند سعید معروف ( رفیق نیمه راه سال گذشته) مسلما هزینه ای سنگینی را به احد یوسفی و در راس باشگاه محمد حضرت پور وارد کرده است و احتمالا باشگاه قصد دارد این هزینه ها را از جیب مردم بپردازد. چراکه آنگونه که از شواهد و مدارک پیداست مشکلات مالی شهرداری ارومیه این روزها در اوج خود است و عدم پرداخت به موقع حقوق کاپیتان، عواقب بدی را به همراه خواهد داشت. چه راه حل دم دست تری مانند جیب عاشقان والیبال که تحت هر شرایطی در سالن حضور خواهند داشت.

۴-  در جلسه ای که در استان برگزار شده است، مسئولیت برگزاری بازی های لیگ برتر در فصل ۹۴ بر عهده هیات والیبال استان و بلیط فروشی بازی های لیگ بر عهده باشگاه شهرداری ارومیه گذاشته شده است. سوای آنکه هنوز اساسنامه این تیم در مراجع ذیربط به تایید نرسیده است؛ افزایش بهای بلیط قاعده و قانون خاص خود را دارد که باید به آن تن داد و نمی شود به یکباره با تاکتیک های (احمدی نژادی) شب خوابید و صبح اقدام به افزایش قیمت بلیط آن هم در حدود ۲۲۰ برابر کرد. نتیجه این کار حاشیه سازی از روز اول برای تیم خواهد بود.

۵-  با انتشار خبر در فضای مجازی شایعات نیز قوت گرفت و عده ای مطرح کردند که آقایان به مرگ گرفته اند تا مردم به تب راضی باشند. به این صورت که با افزایش موج اعتراض ها شهردار وارد عمل خواهد شد و با شکستن قیمت بلیط ها به ۶ یا ۵ هزار تومان سعی در کسب محبوبیت بیشتر خواهد کرد تا مگر در آینده به دردش بخورد. اما به اعتقاد نگارنده که مرام سیاسی متفاوتی نسبت به شهردار اصولگرای شهر دارد باید پذیرفت حضرت پور کارکشته تر از این صحبت ها است که دم به تله این بازی های سخیف و کوته فکرانه دهد و اگر تغییری نیز در قیمت بلیط ها داده شود مسلما هزینه های سیاسی و ا جتماعی آن را خواهد پذیرفت.

۶-  در آخرین لحظه های قبل از انتشار این گزارش خبر رسید که اعتراض ها ثمربخش بوده و قیمت ها ابتدا به ۳ هزار تومان در بازی برابر بانک سرمایه و سپس ۵ هزار تومان در سایر بازی ها مصوب شده است. اما به واقع آب رفته را نمی توان به جوی برگرداند.  مدیریت علم است و هر کس را یارای مدیریت نیست، هر چند نام و عنوان مدیر را یدک کشد. آقای یوسفی این کاره نیستید. آن از فینال سال گذشته؛ آن از گرفن کاپ دومی و ندیده گرفتن خون بر زین ریخته شده همشهریانتان و این از آغاز امسال. ما را به خیر تو امیدی نیست، شر مرسان.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

Notice: Undefined variable: post_id in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 104

Notice: WP_Query از نگارش 3.1 از رده خارج شده! تاریخ مصرف "caller_get_posts" گذشته است. به‌جای آن از "ignore_sticky_posts" استفاده کنید. in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3624

Strict Standards: Declaration of zipGun_walker_comment::start_el() should be compatible with Walker_Comment::start_el(&$output, $comment, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/lib/comment_walker.php on line 0

Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/1045): Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES) in /home/exireno1/public_html/old/comments_like_dislike/core/comments_like_dislike_core.php on line 67
Failed to connect to MySQL: (1045) Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES)
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3398