Notice: A session had already been started - ignoring session_start() in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 4
 آموزش 800 نفر برای راهنمایی مسافران در استان - پایگاه تحلیلی خبری اکسیرنو
شمار زیادی از مردم برای گذراندن ایام نوروزی خود به آذربایجان غربی سفر می کنند. این درحالی است که مسئولین استان با در نظر گرفتن برنامه های متنوع آماده استقبالی مناسب از این مسافران و گردشگران هستند. با «حسین امامی» معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی به گفت و گو می پردازیم.

سودا تیمورپور – شمار زیادی از مردم برای گذراندن ایام نوروزی خود به آذربایجان غربی سفر می کنند. این درحالی است که مسئولین استان با در نظر گرفتن برنامه های متنوع آماده استقبالی مناسب از این مسافران و گردشگران هستند. با «حسین امامی» معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی به گفت و گو می پردازیم.

برای معرفی آداب و رسوم استان به مسافران در ایام نوروز چه تدابیری اندیشیده اید؟

یکی از مراسم های مهم که به منظور معرفی آداب و رسوم سنتی استان در ایام نوروز انجام می شود، برگزاری نوروزگاه است. این مراسم در قالب ۱۲ رسم آئینی و برگزاری ۱۲ نمایشگاه صنایع دستی و سوغات برپا می شود.

چه تعداد برنامه برای مسافران تدارک دیده اید؟

بیش از ۲۳ برنامه را در استان در ایام نوروز پیش بینی کرده ایم که برپایی نمایشگاه عشایر، اجرای موسیقی های عاشیق ترکی، اجرای بازی های بومی محلی و مراسمات استقبال از جمله این برنامه ها است.

آیا افرادی را برای راهنمایی مسافران آموزش داده اید؟

بیش از ۸۰۰ نفر در دوره های آموزشی نوروزی به منظور راهنمایی مسافران شرکت کرده اند و مباحثی را برای ارتقا سطح کیفی و کمی مراسمات نوروزی آموزش دیده اند.

آیا اتوبوس گردشگری به مانند سال های گذشته تدارک دیده شده است؟

اتوبوس گردشگری یکی از طرح های جالب برای گردشگری محسوب می شود که به صورت رایگان علاقه مندان را به مناطق تاریخی و گردشگری شهر می برد. این اتوبوس به مانند سال های گذشته در شهر های ارومیه، میاندوآب، خوی، ماکو و پیرانشهر آماده ارائه خدمات گردشگری است.

به منظور استقبال مناسب چه اقداماتی پیش بینی کرده اید؟

به منظور استقبال از مسافران و گردشگران، حضور در فرودگاه ارومیه و میزبانی از مسافران نوروزی را تدارک دیده ایم. همچنین برای معرفی جاذبه های گردشگری استان نقشه ها و کتابچه های راهنمای گردشگری و اطلاع رسانی تهیه شده است که به مسافران تقدیم می کنیم. همچنین تهیه کلیپ های کوتاه مدت از جاذبه های گردشگری و تاریخی استان که سعی می شود در فضاهای مجازی استان منتشر شود تا مردم و مسافرین بتوانند از آن ها استفاده کنند.

همکاری مراکز اقامتی در ایام نوروز چگونه است؟

از ابتدای بهمن‌ماه، جلساتی با هتل‌ها، مراکز اقامتی و سمن‌ها برای استقبال از مسافرین نوروزی برگزار شده که در این راستا ۵ هزار تخت اقامتی در هتل ها، مهمانسراها و اقامتگاه ها و پنج هزار تخت دیگر در مدارس مهیا شده است. نوروز امسال بیش از ۳۰هزار نیرو به عنوان عوامل اجرایی آماده استقبال از میهمانان نوروزی خواهند بود.

 

منبع: همشهری

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

Notice: Undefined variable: post_id in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 104

Strict Standards: Declaration of zipGun_walker_comment::start_el() should be compatible with Walker_Comment::start_el(&$output, $comment, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-content/themes/ayramloo/lib/comment_walker.php on line 0

Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/1045): Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES) in /home/exireno1/public_html/old/comments_like_dislike/core/comments_like_dislike_core.php on line 67
Failed to connect to MySQL: (1045) Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES)
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/exireno1/public_html/old/wp-includes/functions.php on line 3398